V Lize mistrů znovu vítězně, Liberečtí si v těsném utkání poradili s Košicemi

Date of publication Author Martin Zíta

L i b e r e c - Bílí Tygři za sebou mají úvodní zápasy skupiny A Ligy mistrů. Ve čtvrtek večer přivítali na domácím ledě tým z Košic a proti slovenskému soupeři si připsali tři body za těsnou výhru 3:2.

CHL3, čtvrtek 04. září 2014
3:2
(1:0, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 12. Filippi (Bulíř), 33. Vitásek (Vampola), 47. Vlach (Urban) – 26. Bartoš (Jenčík, Philipp), 59. Jenčík (Spilar). Rozhodčí: Koch (SUI), Šindler – Jelínek, Pešek (všichni CZE). Vyloučení: 5:5, navíc Philipp (KOS) OT do konce utkání. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: -. Střely na branku: -:-. Třetiny: 1:0, 1:1, 1:1. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2.

Lašák – Voráček, Škoula, Výtisk, Vitásek, Derner, Gřegořek, Plutnar – Bartek, Krenželok, Bulík – Valský, Filippi, Bulíř – Vampola, Vlach, Urban – Jonák, Kica, Jass.

HC Košice

Melicherčík – Jánošík, Cebák, Černák, Philipp, Klouček, Drgoň, Štrbak – Kolena, Bartánus, Lapšanský – Jenčík, Bartoš, Spilar – Bicek, Zagrapan, Češík – Chovan, Hrnka, Sojčík.

Souboj zástupců českého a slovenského hokeje přinesl velmi vyrovnanou podívanou. Košice měly v úvodu zápasu lehkou převahu, Liberec ji ale brzy smazal. Pomohl k tomu i Tomáš Filippi, který v přesilovce natáhl z pravého kruhu a překonal Melicherčíka k tyči.

Oba týmy ve zbytku třetiny svého soka několikrát ohrozily, žádná z šancí ale brankou neskončila. Nejblíže k tomu měl Jass, jenž se ocitl osamocen v mezikruží. Střelou z první ale nezacílil mezi tyče.

Skóre se tak pohnulo až v začátku druhého dějství. Peter Bartoš si najel k brankovišti, kde ho přesným pasem našel Jenčík a kotouč poslal tečí za Lašáka.

Severočechům se ale podařilo vzít si těsné vedení zpět. Ve třiatřicáté minutě si z pozice obránce sjel Ondřej Vitásek, našel si sraženou Vampolovu střelu a bekhendem pokořil Melicherčíka.

Do závěrečných dvaceti minut tedy mohli s klidnější hlavou vstupovat domácí hokejisté, kteří si drželi vedení 2:1. To šest minut po jejím zahájení dokonce navýšil Jaroslav Vlach, který, jak jinak v dnešním zápase, našel kotouč na brankovišti a posunul ho za brankovou čáru.

Košice se ve zbylém čase snažily se stavem skóre ještě něco udělat, dlouho se jim to ale nedařilo. Tedy až do 59. minuty. Při hře bez brankáře poslal kotouč zpoza branky do mezikruží Spilar a přesně našel spoluhráče. Tím byl Richard Jenčík, jehož projektil zapadl pod horní tyč Lašákovy klece.

Nic dalšího už se ale v zápase nestalo. Domácí tak díky výsledku 3:2 uhájili tři body. Oba týmy se znovu střetnou hned v sobotu, kdy je čeká odveta na ledě Košic.