V Třinci se nezadařilo. Starší dorost bude mít doma nadmíru těžký úkol

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Třinec/Liberec - Ani druhé utkání s Oceláři nedopadlo podle představ. Domácí zvítězili těsně 5:4 a na sever Čech pojedou s třemi mečboly. Rozhodla branka ze sedmačtyřicáté minuty, prosadil se Jakub Michálek.

OF2, sobota 25. února 2017
4:3
(1:1, 2:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 12. Raška, 25. Raška (Peterek), 39. Havránek (Peterek, Michálek), 47. Michálek (Havránek) – 2. Hájek, 27. Dospěl (Bouřil), 37. Bouřil. Rozhodčí: Mrkva – Lederer, Dohnal. Vyloučení: 8:11. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 19:39. Diváci: 112.

HC Oceláři Třinec

Ochman – S. Radzienciak, Krzak, Rufer, Timotej Marguš, J. Adámek, Michálek, Homola – Havránek, Čmiel, Tománek, Klocek, Peterek, Raška, Indrst, Plandor, Papaj, Najsar, Molin

Novák – Bednář, Aubrecht, Krejsa, Turský, Charvát, Had, Kunst, Ira – Dospěl, Šír, Šíp, Maťátko, Jeník, Hájek, Burda, Kotyza, Hrabík, Piroutek, Chrtek, Bouřil

Série: Bílí Tygři Liberec - HC Oceláři Třinec 0:2

Po páteční prohře muselo naše mužstvo zabrat, aby nemířilo zpět do Liberce s průběžným stavem 0:2 na zápasy. Už po devatenácti vteřinách inkasoval dvouminutový trest Jeník, ale ve vlastním oslabení se prosadili Tygři. Ochman po nahození neměl kotouč příliš pod kontrolou a dorážející MATĚJ HÁJEK rozjásal hostující střídačku. Poté následovala série trestů obou mužstev ani jeden tým početní výhodu nevyužil, zato po skončení přesilovky Tygrů se prosadili Oceláři.

Po chybě obránců šelem se prosadil ADAM RAŠKA, jenž se ocitl sám před brankou. Měl navíc dostatek času na zakončení a bez větších potíží šanci zužitkoval. V závěru periody si ještě hokejisté z Moravskoslezského kraje vytvořili menší tlak, ten však proměněn nebyl a do kabin tak oba celky odcházely za smírného stavu 1:1.

Bálik prohýbá svou hůl

V pětadvacáté minutě domácí podruhé v duelu skórovali a podruhé se prosadil ADAM RAŠKA, který zužitkoval přihrávku Peterka. Hned záhy bylo znovu vyrovnáno. Tygři ujeli do přečíslení, Bouřil nabil LUBOŠI DOSPĚLOVI a ten rozvlnil síť za Ochmanem. Na druhé straně si liberecký gólman musel ohlídat sérii dorážek a zamezil tak třetí brance Třince.

Modrobílí se dostali v sedmatřicáté minutě do vedení. KRYŠTOF BOUŘIL byl před zařízením nejdůraznější a vytěžil tak pro Tygry velmi důležitou branku. Jenže o pár chvil později dokázali domácí odpovědět. Po ose Michálek - Peterek a zakončující MAREK HAVRÁNEK se dostal puk až za Nováka. Rozuzlení muselo počkat až do závěrečného dějství. Těsně před přestávkou se málem ještě prosadil Hrabík, ale svou bombou pouze orazítkoval konstrukce zařízení.

Zmatek před bránou, Šafařovský šel do kolen

Na začátku třetí periody byli Tygři hned třikrát v řadě vyloučeni, dlouhou početní výhodu 5 na 3 sice ještě Oceláři nevyužili, ale téměř ihned po skončení Havránek svou šanci ještě nezužitkoval, ale poté zpoza klece naservíroval puk přímo na hokejku JAKUBA MICHÁLKA. Novák nestihl zasáhnout včas.

V následujících minutách byli Tygři aktivnější, ale kýžené branky nedocílili. V 56. minutě Ochman, ačkoliv si nebyl vůbec jistý, kotouč dokázal po nebezpečně vypadající situaci vyrazit mimo tři tyče. Liberečtí si poté ještě vybrali oddechový čas a zkusili odvolat brankáře, ale nic nepomohlo. Třinec si připsal druhou výhru v sérii.