V dalším tréninkovém duelu přehráli Tygři Benátky

Date of publication Author Martin Zíta

L i b e r e c - Podruhé v tomto týdny si Tygři zpestřili trénink pozváním soupeře, se kterým sehráli neoficiální duel. Tentokrát pod Ještěd přijeli hokejisté Benátek nad Jizerou, které hrají 1. ligu. Přestože Liberec ze začátku na svého soupeře lehce ztrácel, postupně převzal otěže a zvítězil poměrem 4:1.

přát., pátek 10. srpna 2012
4:1
(2:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 7. Bortňák, 17. Vantuch (Galamboš), 32. R. Vlach (Filippi), 56. T. Urban (R. Vlach) - 26. Kopic. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.

První minuty rozhodně nenaznačovaly, že se hrálo od půl jedenácté dopoledne. Oba celky vstoupily do utkání velmi aktivně a zpočátku měli navrch hosté z Benátek. Ti si také vypracovali první šanci. Ocitl se v ní, pro liberecké obecenstvo dobře známý, Jan Plodek, jenž se dokázal natlačit až do brankoviště, avšak na gólmana hájící domácí barvy nestačil.

Pak ale iniciativu převzali Tygři. Předzvěstí dvou branek v první periodě se stala akce Michala Bulíře, jenž šikovnou stahovačkou obešel bránícího hráče, ovšem kotouč mu sklouzl z čepele a ze šance tak sešlo.

Krátce na to už se mohli diváci, jenž si páteční dopoledne oživili tímto duelem, radovat. Po poněkud nepřehledné situaci na brankovišti a následné poradě rozhodčích byl uznán první gól, který měl na svědomí Dalibor Bortňák, jenž byl dle všeho posledním, kdo se kotouče dotkl.

O další brance už nemohlo být sporu. Galamboš získal kotouč ve středním pásmu a vyřítil se po levé straně do útoku. Spolu s ním se utrhl Lukáš Vantuch, kterému slovenský forward předložil kotouč a dlouhán s jednaosmdesátkou na zádech se nemýlil.

Druhá třetina už tolik divoká nebyla. Hra se zklidnila a do určité míry i vymizely některé chyby, kterých se dopouštěla obě mužstva. Přeci jen se ale pár akcí, které stály za zmínku našlo a obě skončily kotoučem v síti. O ten v liberecké se zasloužil Miroslav Kopic.

Úspěšná akce Liberce začala dlouhým pasem z obrany, který oslovil Filippiho, s jeho kličkou si však Vošvrda, jenž hájil klec Benátek, poradil a vyrazil kotouč před sebe. Odražený kotouč pak sebral Roman Vlach, jenž celou situaci dojížděl a pohodlně skóroval.

Ani závěrečná třetina dlouho nenabízela příliš zajímavých momentů. A když už jeden přišel, netýkal se až tolik hokejového umu. Po jedné ze strkanic v libereckém pásmu se totiž do křížku pustili Ulrych (LIB) a Jaroslav Vlach (BNJ) a počáteční přetahovaná skončila nefalšovanou bitkou.

I posledních dvacet minut ale přišlo s jednou brankou. Znovu se prosadili domácí, tentokrát krásnou kombinací. Tomáš Urban přihrál na vrchol kruhu Romanu Vlachovi, který místo očekávané střely kotouč spoluhráči vrátil a Urban tak pohodlně zakončoval do odkryté branky.

Tato kombinace tak stvrdila liberecké vítězství a stejně tak i velmi dobrou spolupráci řady Urban, Filippi a Vlach, jenž si nejen v dnešním zápase tvořila velké množství příležitostí.