V severočeském derby Tygři nezaváhali

Date of publication Author David Šušlík

L i b e r e c - Bílí Tygři Liberec odehráli dnes první ze tří utkání na domácím ledě za sebou. Stejně jako v posledním domácím utkání s Třincem se dostali hosté rychle do vedení, ale Tygři dokázali zápas otočit a zvítězit 5:2. Hned tři hráči Tygrů si připsali po jedné brance a asistenci. Mužem zápasu z týmu Tygrů byl vyhlášen <b>Leoš Čermák</b>. Liberečtí se po zaváhání Sparty dostali v tabulce na čtvrté místo.

9. kolo, neděle 07. října 2007
5:2
(2:1, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 9. Kašpařík (Čermák), 18. Krstev (Hunkes), 27. Klimenta (Krstev), 38. Čermák (Pabiška), 57. Pabiška (Procházka) - 7. Bahenský (Bednařík), 48. Trávníček (Benda). Rozhodčí: Mikula - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:9, navíc Hnilička (LIB) a Černý (LIT) osobní 10 minutový trest. Využití: 3:0. Střely: 44:32. Diváci: 4733. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 5:2.

Hnilička (6. - 7. Fikrt) – Žabka, Zíb, Moravec, Jiruš, Hunkes, Krstev, Derner, Holub – Novák, Pabiška, Procházka – L. Čermák, Kašpařík, Vantuch – Klimenta, Plodek, Víšek – O. Hruška, Špaček, Dušek.

HC VERVA Litvínov

Franěk - Poživil, Koma, Hranáč, Vobořil, Skuhrovec, Punčochář - Trávníček, Bahenský, Reichel - Kubinčák, Jenáček, Sklenička - Benda, Jánský, Lukeš - Machulda, Černý, Rindoš - Bednařík, Branda.

První střelu zápasu zaznamenal domácí Jan Víšek, s tou však Franěk neměl problém. Ve třetí minutě přišlo také první vyloučení. Hostující Černý dostal dvě plus deset minut za úder do oblasti hlavy a krku. A když o minutu a dvacet sekund později dostal Koma trest za zdržování hry, Liberec měl možnost přesilovky pět na tři. Za celých padesát sekund však téměř nevystřelil na Fraňka. I následná klasická přesilovka zůstala bez využití. Hosté se dostali do první šance až na začátku sedmé minuty. A byla z toho hned branka. Zdeněk Bahenský po přihrávce Bednaříka poslal puk pod Hniličkou do branky. 1:0. Liberecký gólman si šel ještě po obdržené brance něco vyříkat s hlavním arbitrem. To se rozhodčímu nelíbilo a udělil Hniličkovi osobní desetiminutový trest. Na jedno střídání se pak v domácí brance objevil k překvapení všech Michal Fikrt, protože Hnilička při přerušení překročil modrou čáru. Hned další střídání se ale do branky vrátil.

V deváté minutě Pabišku hrubě fauloval Jánský a šel si na dvě minuty odpočinout. Neuplynula ani čtvrtina přesilovky a Tygři srovnali skóre. V čase 08:53 vystřelil Čermák, Pavel Kašpařík puk tečoval a ten skončil za zády překvapeného brankáře Litvínova. 1:1. V desáté minutě jel sám na Milana Hniličku Jánský, ten však jeho pokus skvěle zneškodnil. Hlavní arbitr si ještě vyžádal konzultaci s videorozhodčím, aby se přesvědčil, jestli se kotouč přece jen nedostal za brankovou čáru. Po dlouhých minutách zkoumání ale branku neuznal. Liberec poté znovu dostal možnost dvojnásobné přesilovky po vyloučeních Bahenského a Poživila. V té si sice narozdíl od první vytvořil několik slibných příležitostí, kotouč ale do branky nedostal.

V šestnácté minutě se skvěle proháčkoval až ke gólmanovi Benda, Hnilička ale svůj tým podržel. Až v patnácté minutě dostali hosté první možnost přesilovky. Na trestnou lavici šel Hunkes za podražení. Ve vlastním oslabení se dostal do samostatného nájezdu po chybě v obraně hostů Stanislav Procházka, ale přestřelil branku střežící Petrem Fraňkem. V čase 17:32 využili domácí zkrácenou přesilovku a dostali se do vedení. Angel Krstev po zmatku v litvínovském brankovišti poslal kotouč pod břevno. Rozhodčí ještě sice znovu zkoumal videozáznam, branku ale uznal. 2:1. Těsně před koncem třetiny, která trvala neuvěřitelných 53 minut, dostal znovu dvě minuty Hunkes za hákování.

Druhou třetinu začali domácí ve čtyřech mužích v poli, ale vůbec to tak nevypadalo. Hned po několika sekundách jel sám na branku Fraňka Leoš Čermák, ten ho však vychytal. Další šanci ve vlastním oslabení měl Klimenta, i toho však litvínovský brankář vychytal. Sedmým vyloučeným na straně hostů byl v pětadvacáte minutě Hranáč za sekání. A mohl svého faulu litovat, protože Liberečtí přesilovku v čase 26:04 opět využili. Nádherná kombinační akce, na jejímž konci byla branka Tomáše Klimenty, znamenala vedení domácích o dvě branky. 3:1. V devětadvacáté minutě poslal domácího kapitána hodně nevybíravě na hrazení Trávníček a daroval tak Liberci další přesilovku. Ta však tentokrát zůstala bez využití.

V jednatřicáté minutě se nebezpečně probíjel před Hniličku Kubinčák, kotouč však zastavily betony libereckého gólmana. Hra se postupem času více a více přitvrzovala. Bylo viděno stále více osobních soubojů a nebezpečných střetů. Po přerušeních diváci viděli několik lehkých potyček před oběma gólmany. Pět minut před koncem třetiny nebezpečně pálil Punčochář, kotouč se otřel o boční konstrukci branky. Chvíli na to poslal rozhodčí na trestnou lavici Čermáka za hákování. Domácí se ale ubránili. Pár sekund po odpykání trestu dostal Leoš Čermák ideální přihrávku od Pabišky, najel si do výhodné střelecké pozice a vymetl roh Fraňkovy branky. V čase 37:07 tak svítilo na ukazateli skóre 4:1. V další přesilovce po vyloučení Žabky si hosté vypracovali velkou šanci. Jenáček dostal skvělou křižnou přihrávku, měl odkrytou půlku branky, ale na neštěstí pro Litvínov trefil právě tu část, kde byl domácí brankář. Dvě sekundy před koncem třetiny dostal ještě menší trest hostující Poživil.

v prvních pěti minutách třetí části se obě mužstva nemohla dostat před dobře organizovanou obranu soupeře. V šesté minutě se dostal z levé strany před Fraňka Procházka, ale o velký kus minul jeho branku. O minutu později rozjeli akci Plodek s Klimentou, druhý jmenovaný tvrdě vystřelil, ale Franěk svůj tým podržel. V čase 47:27 se domácí obránci dopustili velké chyby na vlastní modré čáře. Aktivní Benda se dostal k puku, poslal ho před branku, kde už čekal osamocený Michal Trávníček. Několikrát před Hniličkou zamíchal s kotoučem a v klidu ho poslal k pravé tyčce. 4:2. Hosté ucítili šanci a začali se tlačit před Hniličku. Domácí obrana si ale s většinou jejich pokusů dokázala poradit. V druhé polovině třetí části se hra odehrávala především ve středním pásmu. Diváci již neměli možnost sledovat tak útočný hokej jako v předešlých třetinách.

V šestapadesáté minutě prověřil Hniličku z levé strany Rindoš, ten byl však připravený. V čase 56:12 se po přihrávce Žabky od zadního mantinelu dostal ke kotouči domácí kapitán Stanislav Procházka. Všimnul si před brankou osamoceného Lukáše Pabišky, který poslal kotouč mezi betony brankáře Fraňka do litvínovské sítě. 5:2. O půl minuty později přišlo první, a také jediné vyloučení této třetiny. Odpočinou si šel na dvě minuty Valdemar Jiruš. Hosté ale poslední šanci o zdramatizování zápasu nevyužili. Liberec tak porazil Litvínov o tři branky a poskočili tak v tabulce na čtvrté místo. Nejlepším hráčem domácích byl vyhlášen Leoš Čermák, který si v zápase připsal po jedné brance a asistenci. Za hosty to byl gólman Petr Franěk, který předvedl několik skvělých zákroků.