V souboji o osmé místo Tygři neuspěli

Date of publication Author Jan Rachota

Prokletí hostujících hřišť pokračuje! I poslední zápas z čtyřzápasového turné po stadionech hostí skončil pro Bílé Tygry porážkou. V nědělním podvečeru prohráli v Ostravě 3:1, když jediným střelcem, který dokázal překonat výborného Pince v brance domácích Vítkovic, byl dravec <b>Tomáš Klimenta</b>.

7. kolo, neděle 25. září 2005
3:1
(0:0, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 21. Irgl (Jasečko), 54. Philipp (Irgl), 59. Tomášek (Philipp, Pinc) - 50. Klimenta (S. Procházka, Richter). Rozhodčí: Hodek - Bejček, Rozlílek. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 4048.

HC Vítkovice Ridera

Pinc - Kuboš, Philipp, Jurečka, Hudec, Jasečko, Dresler, R. Polák, Gulaši - Štefanka, Burger, Krenželok - Irgl, Šimíček, Hubáček - Padělek, R. Procházka, Káňa - Tomášek, Hulva, Köhler.

Hnilička - J. Moravec, Jiruš, Richter, Hanzlík, Nikolov, Derner, Krstev, Holub - Tomajko, Rataj, Šachl - Vaic, Podkonický, Novák - Klimenta, Plodek, S. Procházka - Víšek, Vampola, Jech.

Do zápasu vstoupily oba celky ve velkém tempu, na šance ovšem čekalo 4000 diváků až do třetí minuty. Slovenský zadák domácích Stanislav Jasečko provětral střelou zblízka Hniličkovi betony. Po dalším mírném oťukávání přinesla vzrušení až dvojnásobná přesilovka Vítkovic v páté minutě. Po vyloučení Nikolova a Hniličky za zdržování hry dobývali Slezané branku Tygrů 80 sekund v pěti proti třem, ale k ničemu se nedostali. Na druhé straně kluziště naopak zahrozil střelou vedle levé tyče Václav Novák. O vzrušení nebylo nouze především při standardních situacích s nerovným počtem hráčů na ledě. Během první přesilovky Tygrů minul z bezprostřední vzdálenosti branku Marka Pince Jiří Moravec. Při vyloučení Nováka v závěru první třetiny si dokonce dovolili jeho partneři z druhého útoku nebezpečný výpad. Lubomír Vaic skvěle vysunul Andreje Podkonického, ten ale nebyl v koncovce důrazný a jeho slabou střelu Pinc kryl.

Hned po přestávce udeřilo na druhé straně. V čase 20:32 našel výborným křížným pasem skrz obranné pásmo Tygrů Jasečko najetého Zbyňka Irgla. Ten se zjevil bez povšimnutí libereckých beků u Hniličkovi klece, odkud dostal Slezany bez problémů do vedení. Bojovný hokej pokračoval i poté. Obě mužstva se soustředila především na bezchybnou defenzívu. Ani přesilové hry neznamenaly pro oba gólmany bezprostřední nebezpečí. Za zmínku stojí jen šance Tomajka, který ve 30.minutě nevyužil kvalitní příhru Šachla, vzápětí minul tvrdou střelou z dálky libereckou svatyni Jasečko. Ve 34.minutě se v rychlém brejku objevil střelec první branky Irgl, ale své sólo nedokázal přesně zakončit. Na druhé straně opět zamotala hlavu domácí obraně Šachlova formace. Po nabití od Moravce střílel ve 38.minutě agilní Petr Šachl z mezikruží nepřesně. Druhou třetinu zakončila dělovka nad Andreje Podkonického.

V poslední části urputný hokej gradoval a oba týmy nabídly obecenstvu i řadu šancí. Ve 45.minutě pálil Igor Rataj, Pinc se ale nenechal vyvést z míry a skvělým zákrokem hokejkou vyrazil. Hned nato se hnal do šance Hubáček, zblízka ale přestřelil a ani dorážka Šimíčka k úspěchu nevedla. V 50.minutě nahodil od pravého mantinelu v pádu Stanislav Procházka, Pinc jen vyrazil ke zcela volnému Tomáši Klimentovi a ten zblízka bez problémů srovnal skóre. Domácí tento gól probral z letargie a tlačili se dopředu vstříc třem bodům. V 53.minutě ještě Burger neuspěl, když jeho chytrou střelu zpoza obránce Hnilička kryl, o minutu později už ale ČEZ Arena jásala. Irgl v přesilovce vybojoval puk, zpoza branky našel Radka Philippa a ten našel mezírku mezi Hniličkovou tyčí a betonem. Liberec se najednou musel tlačit do útoku. Domácí se bránili s vypětím všech sil. Necelé dvě minuty před koncem odvolali po oddechovém čase liberečtí trenéři Milana Hniličku z branky. O pár sekund později ale dostal přesnou příhru Martin Tomášek, neukvapil se, kličkou obelstil Richtera a zasunul do opuštěné branky na konečných 3:1.