Ve čtvrteční předehrávce porazili Liberečtí vedoucí Vítkovice

Date of publication Author Ondřej Flanderka

Ve čtvrteční předehrávce 16.kola Tipsport extraligy porazili Bílí Tygři vedoucí Vítkovice na vlastním ledě 5:2. Liberečtí si od konce první třetiny udržovali těsný náskok, který pak navýšili v poslední dvacetiminutovce. Na zisku tří bodů se velkou měrou podílel kapitán Nedvěd, který do své sbírky přidal tři gólové asistence.

16. kolo, čtvrtek 28. října 2010
5:2
(1:0, 2:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 20. Kudrna (Trončínský, Dušek), 25. Klimenta (Plodek, Víšek), 26. Trončinský (Kudrna, Nedvěd), 41. Kudrna (Hunkes, Nedvěd), 50. Vak (Nedvěd, Hunkes) – 23. Ujčík (Tomas, Sýkora), 38. Huna (Trnka, Burger). Rozhodčí: Šindler, Hribik – Pešek, Jelínek. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. Diváci: 5343. Střely na branku: 40:27. Průběh utkání: 1:0,1:1,3:1,3:2,5:2.

Pinc – Hunkes, Výtisk, Moravec, Čakajík, Holub, Trončinský, Rýgl – Kudrna, Nedvěd, Dušek – Hořava, Vak, Podkonický – Klimenta, Plodek, Víšek – Ondřej, Bárta, Kica.

HC Vítkovice Ridera

Šindelář – Barinka, Punčochář, Trnka, Ovčačík, Malík, Voráček, Rehák, – Svačina, Burger, Huna – Vrána, Pohl, Klimek – Tomas, Ujčík, Húževka – Szturc, Sýkora, Káňa – Kucsera.

Sváteční večer přivedl do Liberce lídra tabulky z Vítkovic. V úvodu byli ale aktivnější domácí hokejisté, především čtvrtá řada zatlačila hosty před Šindeláře, který dostal v brankovišti přednost před Málkem. Svěřenci Mojmíra Trličíka odpověděli jedovatou střelou Húževky, kterou Pinc zachytil jen s velkými problémy.

Oba týmy měly v první části k dispozici po jedné přesilovce. Domácí málem potrestali Káňův trest střelou Nedvěda, Vítkovičtí zase Plodkovo podražení dorážkou Burgera, ta ale zamířila kousek vedle. Diváci se tak branky dočkali až ve dvacáté minutě, když Trončinského nahození od modré tečoval do sítě Jaroslav Kudrna.

Druhá dvacetiminutovka začala pořádným gólostrojem. O vyrovnání se totiž ve třiadvacáté minutě postaral po přesném pasu Tomase na brankovišti zcela volný Viktor Ujčík. Stav 1:1 ale na ukazateli vydržel necelé tři minuty, než se po pěkné individuální akci a trochu šťastném zakončení radoval Tomáš Klimenta. Pětatřicet vteřina na to předvedli Severočeši další pohlednou akci, kterou do prázdné klece zakončoval v posledních zápasech velmi produktivní bek Marek Trončinský – 3:1.

Zajímavý hokej pokračoval a hosté se ze slepených branek dokázali rychle oklepat. Snížit mohl unikající Szturc, toho ale v poslední možné chvíli fauloval Čakajík. V přesilovce pálili nebezpečně Malík a Burger, Pinc ale Tygry podržel. Další velmi pohlednou akci předvedli hosté po kombinaci Pohla se Szturcem, kterou druhý jmenovaný zakončoval střelou těsně vedle. Když ale chvíli poté usedl na trestnou Podkonický, dokázali hosté přeci jen snížit. Trnka vypálil od modré a o Rudolfa Hunu se puk odrazil za bezmocného Pince. Po dvou třetinách byl tedy stav těsný 3:2 pro Severočechy.

Poslední dvacetiminutovka začala pro hosty nejhůře, jak mohla. Už v devatenácté vteřině totiž Jaroslav Kudrna dorazil za dezorientovaného Šindeláře střelu Hunkese. Hosté se snažili o kontaktní gól, jejich akce ale většinou končily na jistém Pincovi. Definitivní rozhodnutí tak přinesla minuta padesátá a využitá liberecké přesilovka, na jejímž konci byl Tomáš Vak.

Malík a spol. za stavu 5:2 už přeci jen trochu rezignovali a Tygři si svůj náskok poměrně s jistotou hlídali. Další branku už více jak pět tisíc diváků v Tipsport areně nevidělo a ze tří bodů se tak radovali domácí.