Ve druhém čtvrtfinálovém zápase domácí Třinci podlehli

Date of publication Author Tereza Vlasatá

Druhý zápas na ledě Liberce se nesl v duchu nervozity bojů play-off. Utkání stejně jako v pondělí dospělo až do prodloužení. V něm se ale tentokrát radovali hosté, když dva Třinečtí ujeli na jednoho libereckého obránce a Martynek překonal Hniličku. Domácí pocítili ztrátu nejen z porážky, ale také zranění <b>Lubomíra Vaice</b>, který po nepříjemném střetu musel předčasně do šaten. Zápas jsme sledovali <a href="http://www.onlajny.cz/detail.php?id=6268&hra=hokej" > ON-LINE.</a>

ČF2, úterý 06. března 2007
3:4p
(1:1, 2:1, 0:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 6. Jiruš (Pletka), 33. Pletka (Jiruš), 36. Víšek (Krstev) - 13. Štefanka (Kroupa), 21. Kolusz, 57. Korhoň (Tomas), 66. Martynek (Korhoň). Rozhodčí: Bolina, Homola - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 4:14. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 7354. Střely na branku: 50:23. Průběh utkání: 1:0,1:2,3:2,3:4.

Hnilička (Šindelář) - Jiruš, Moravec, Krstev, Dušek, Zíb, Žabka, Derner, Kočí - Tomajko, Podkonický, Pletka - Klimenta, Plodek, Víšek - Vaic, Šachl, Novák - Procházka, Pabiška, Hruška.

HC Oceláři Třinec

Čechmánek (Vojtek) - Výtisk, Kroupa, Frolo, Pácal, Seman, Frühauf, Kundrátek, Kolusz - Štefanka, Skořepa, Korhoň - Polanský, Tomas, Martynek - Peterek, Hlouch, Steber - Říha, Daneček, Pavelek.

První třetina

Po velkolepém nástupu domácích na led, který byl doprovázen působivým ohňostrojem, začal druhý čtvrtfinálový duel mezi Libercem a Třincem. První velmi slibnou akci založil v páté minutě Vaic, který přesně načasovanou přihrávkou vybídl ke střele Borise Žabku. Hosté ho zastavili pouze za cenu faulu, a poskytli tak Libereckým možnost zahrát si přesilovku. Ti se výhody pevně chopili. Od modré nejdříve Lukáš Zíb otestoval pevnost Čechmánkovy branky, a poté co Václav Pletka našel volného Valdemara Jiruše přesnou přihrávkou, už hostům nepomohla ani branková konstrukce a puk skončil neomylně v síti. V další přesilové hře domácí znovu zahrozili, když střelu Zíba od modré tečoval Víšek.

Hosté se však rychlé z jednobrankové ztráty vzpamatovali a sebevědomě se tlačili dopředu. V jedné ze šancí se nebezpečně blízko Hniličky ocitli Tomas a Polanský. Liberecký gólman byl připravený. Početní výhoda ze třinácté minuty už ale znamenala vyrovnání. Od modré tvrdě vystřelil Kroupa a Hnilička puk dokázal vyrazit jen před Juraje Štefanku, který už měl snadnou úlohu. V šestnácté minutě se liberecká Tipsport arena marně dožadovala uznání gólu, když puk skončil v síti. Branka hostů ale byla posunuta. Za stavu 1:1 se začínalo od nuly a oba celky si rozdělily šance, které ale už vážněji neohrozily ani jednu branku.

Druhá třetina

Druhá část začala bleskovým nástupem hostů, kteří měnili skóre už ve 21. minutě. Zdeněk Skořepa svým individuálním průnikem vytvořil dobrou pozici Marcinovi Koluszovi, který snadno doklepl puk za bezmocného Hniličku. Rázem byl smazán rozdíl ze základní části mezi oběma celky a Tygři museli dotahovat. První nebezpečný pokus se nevydařil Pabiškovi, který se snažil do branky puk sklepnout ze vzduchu. Další snažení zmařil domácím Roman Čechmánkem, který vychytal obávanou Zíbovu střelu.

Díky přesilovkám se domácím podařilo ohrozit Čechmánkovu branku ještě několikrát, ale gólem skončila až ta ze 31. minuty. Václav Pletka si excelentně zpracoval puk a z těsné blízkosti dokázal skórovat. Obrat ve druhé třetině dokonal pohotový Jan Víšek, který se po zmatku před brankou dokázal nejrychleji zorientovat a poslal domácí do vedení 3:2. Do konce třetiny se už stav neměnil, přestože měli Tygři dvojnásobnou početní výhodu více jak jednu minutu.

Třetí třetina

I ve třetí třetině byli hosté vylučovanějším týmem, ale Liberec se nedokázal z početních výhod v úvodu prosadit. Gól nepadl ani z hole Václava Pletky, kterému se po přihrávce Podkonického otevřela prázdná brána. Čechmánek se dokázal bleskurychle přemístit a Pletkovu střelu lapil. Na druhé straně potom otestoval Hniličkovu pozornost Zdeněk Skořepa tvrdou ranou od modré.

Ve 41. minutě mohl litovat své minely Žabka, když netrefil přihrávku Václava Nováka zpoza branky do zcela volného prostoru před Čechmánkem. Protože jednobrankové vedení na Třinec Liberci nestačilo. Stejně jako ve včerejším zápase se domácí toto vedení pokoušeli udržet a stejně jako včera se jim to nepodařilo. Necelé čtyři minuty před koncem třetí třetiny se hosté dočkali vyrovnání z hole Lubomíra Korhoně, který svou střelu namířil pod víko liberecké branky. A tak se v Liberci znovu prodlužovalo.

Prodloužení

Třinečtí o sobě v prodloužení dali vědět už ve třetí minutě, kdy Martynek přebruslil domácí obranu a natlačil se před Milana Hniličku. Prosadit se ale nedokázal. Ve stejné minutě postihla domácí ztráta, když nepříjemně narazil Vaic, a poté co se těžce zvedl z ledu, musel za pomoci lékaře odejít do kabin. Prodloužení znovu mohl rozhodnout Lukáš Zíb, když nepříjemně střílel na Čechmánka. Ten si ale s jeho ranou poradil, i když s problémy. To samé se už nepodařilo na druhé straně Hniličkovi. V šesté minutě prodloužení Martynek s Korhoněm přečíslili libereckou obranu a Rostislav Martynek přesnou trefou strhl vítězství na třineckou stranu.