Vedení se ujal Mountfield, Bílým Tygrům uteklo první čtvrtfinále v prodloužení

Date of publication Author Jan Kousal

Hradec Králové/Liberec - Úvodní čtvrtfinálové utkání na ledě hradeckého Mountfieldu svěřencům Filipa Pešána výsledkově nevyšlo. Vyrovnaná bitva vrcholila v prodloužení, v němž rozhodl o výhře Východočechů Lukáš Vopelka. Druhý zápas je na programu již zítra od 17:20.

ČF1, čtvrtek 15. března 2018
3:2p
(1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 6. Koukal (Vydarený, Smoleňák), 25. Cingel (Smoleňák, Cibulskis), 63. Vopelka – 2. M. Kvapil (Bulíř, Jánošík), 35. M. Kvapil (Pyrochta, Filippi). Rozhodčí: Hradil, Svoboda – Pešek, Hynek. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 6 448. Střely na branku: 40:20. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.

Mountfield HK

Rybár – Cibulskis, Gregorc, F. Pavlík, Graňák, Pláněk, Vydarený – Smoleňák, Koukal (A), Červený – Jaroslav Bednář (C), Kukumberg, Cingel – Köhler (A), Dragoun, Berger – Vopelka, Zigo, Látal – R. Pavlík

Will – Pyrochta, Ševc (C), Maier, Šmíd (A), Jánošík, Derner – Jašek, P. Jelínek (A), L. Krenželok – Bakoš, Redenbach, Ordoš – Bulíř, Filippi, M. Kvapil – Lakatoš, J. Vlach, A. Dlouhý

Čtvrtfinálová série mezi Libercem a Hradcem Králové měla doslova raketový začátek. Hned při svém prvním střídání ujel domácí obraně Marek Kvapil, jenž svůj únik zakončil nekompromisně mezi nohy Rybára.

Zanedlouho však kapituloval i Roman Will, z předbrankového prostoru mířil přesně Petr Koukal, a tak po pěti minutách svítil na kostce nad ledem stav 1:1. Úvodní dvacetiminutovku pak v jejím závěru zpestřila bitka Ladislava Šmída s domácím útočníkem Janem Bergrem.

Po přestávce šel do vedení poprvé v zápase Mountfield. Smoleňák zavezl kotouč do útočného pásma, kde jej přenechal Lukáši Cingelovi. Ten si srovnal puk na holi, aby ho pak neomylně poslal do horního růžku za bezmocného Willa.

Liberec ale nezůstal o mnoho pozadu a ještě do konce druhé třetiny se mu podařilo vyrovnat. V početní výhodě Pyrochta našel v pravém kruhu Marka Kvapila, jehož následnou ránu zápěstím zastavila až síť.

Během třetí třetiny oba týmy vyčkávaly na větší šanci. Dobrou střelou, která se z vnější strany otřela o tyč, se prezentoval Filippi. Ještě lepší příležitost v podobě trestného střílení dostal Petr Jelínek. Liberecký útočník ale úspěšný nebyl, a tak se šlo do prodloužení.

Trvalo jen něco málo přes dvě minuty, když se Východočeši zásluhou lehce kuriózní trefy mohli začít radovat. Lukáš Vopelka od pravého mantinelu z ostrého úhlu napálil kotouč nazdařbůh a ten se po nešťastném zásahu Šmída odrazil do liberecké brány. Mountfield si tak připsal první výhru v sérii, svěřenci Filipa Pešána však budou mít šanci na odvetu již zítra.

Václav Sýkora
„Utkání bylo vyrovnané, nevstoupili jsme do něj vůbec špatně. Myslím herně, ale co se týče brankového vyjádření, tak Liberec rychle potrestal první naši chybu gólem. Bylo důležité, že jsme na něj stihli odpovědět ještě v první třetině. Ve druhé jsme byli iniciativnější, ale nic jsme z toho nevytěžili. Ve třetí jsme měli začátek zase špatný, měli jsme dvě přesilovky a ty jsme neodehráli vůbec dobře. Naštěstí jsme i my pak ubránili oslabení a Patrik Rybár chytil trestné střílení. To byl strašně důležitý moment. Bylo to vyrovnané až do konce. Prodloužení jsme začali aktivně a hokejové štěstíčko se k nám přiklonilo, protože to byl celkem kuriózní gól. Ale i takové padají a dneska rozhodl.“

„Čekali jsme vyrovnané utkání, což se potvrdilo. Myslím, že celá série bude o malých detailech. Vstoupili jsme do zápasu dobře, ale ve druhé třetině jsme domácím nabídli převzít iniciativu, protože jsme byli neustále ve čtyřech. Domácí to nakoplo, od půlky zápasu byli aktivnější. My jsme nakonec vyrovnali a utkání šlo do prodloužení, ve kterém kousek toho hokejového štěstí stál na straně domácích. Pro mě je trochu ku podivu, jak dokážou sto- nebo stodvacetikiloví hráči domácích padat v soubojích. To je věc, která mě na utkání trochu mrzí.“