Vítězná série pokračuje, Tygři vezou dva body z Ústí

Date of publication Author Marcel Voneš, David Šušlík

Naši hráči bez zraněného gólmana Hniličky nastoupili dnes na ledě nováčka z Ústí. Ve druhé třetině se Tygři sice dostali do vedení, Lvi však výsledek otočili. Pár minut před koncem se našim borcům podařilo vyrovnat a v prodloužení vsítil vítěznou branku <b>Václav Nedorost</b>. Tygři tak dosud na hřištích soupeřů v základní hrací době neprohráli.

14. kolo, neděle 21. října 2007
2:3p
(0:0, 2:1, 0:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 26. Liščák (Pajič), 30. Antoš (Klobouček) - 22. Procházka (Pabiška), 57. Zíb (Plodek), 63. Nedorost (Čermák). Rozhodčí: Mikula - Blümel, Lederer. Vyloučení: 6:7, navíc Zíb (LIB), Vantuch (LIB) a Pojkar (UNL) 10 minutový trest. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 5964. Střely na branku: 33:56. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.

HC Slovan Ústečtí Lvi

Zikmund - Novotný, Vágner, Houdek, Ficenc, Zeman, Hořava, Pojkar, Zápotočný - Klobouček, Pazourek, Antoš - Mrázek, Pajič, Evan - Špirko, Martinec, Klimt - Šaffer, Heřman.

Fikrt - Moravec, Jiruš, Hunkes, Krstev, Žabka, Zíb, Holub, Kočí - Čermák, Kašpařík, Nedorost - Klimenta, Plodek, Víšek - Šachl, Pabiška, Procházka - Vantuch, Dušek, Špaček.

Úvod zápasu přinesl liberecký nápor, domácí hráčům se nedařilo udržet puk na svých hokejkách. První šance severočeského derby si ve 3. minutě vytvořila čtvrtá liberecká lajna, Vantuch ani následně Špaček však Zikmunda nepřekonali. O minutu později neuspěl zblízka v pádu Čermák, na druhé straně od modré nepropálil Fikrta Antoš. V 7. minutě vystrašila Zikmunda tečovaná střela Špačka, následně neuspěl ani Dušek z mezikruží. O chvíli později se sólem předvedl novic Pajič, v poslední chvíli ho fauloval Hunkes. V následné přesilovce zavezl puk právě Pajič, chytře přihrál Mrázkovi, jehož projektil jen těsně minul libereckou bránu. Druhé přesilovky se domácí dočkali opět po akci Pajiče, ten prostrčil před bránu Evanovi, kterého faluloval Dušek. Po vhazování se neujala Zemanova tvrdá střela od modré. V přesilovkovém závaru neuspěl mnadvakrát obránce Novotný. Ani ve třetí přesilovce se domácí neprosadili, nejblíže gólu byl tečující Evan. V 18. minutě zahrozil zblízka Šachl, o chvíli později předvedl Zikmund skvělý zákrok po bombě Holuba po modré.

Druhá část začala rychlým gólem Liberce. Pabiška vyvezl puk zpoza brány, napříč brankovištěm nahrál volnému Stanislavu Procházkovi, kterému stačilo jen nastavit hokejku – 0:1. V 25. minutě zahrávali první přesilovku hosté. Procházkova lajna si sice vytvořila několik slibných příležitostí, na Zikmunda však nevyzrála. Před koncem přesilovky se puku zmocnil Pajič, který přes bránícího obránce hostí přihrál Róbertu Liščákovi, který nedal střelou z voleje Fikrtovi šanci – 1:1. V další přesilovce hostí se v závaru před domácí brankou neprosadili naněkolikrát Procházka s Pabiškou. V 30. minutě využili bleskově přesilovku domácí Lvi, Kloboučkovo nahození tečoval za Fikrtova záda Milan Antoš – 2:1! V následné početní výhodě hostí zasáhla zázračně Zikmundova hokejka proti střele Čermáka, před kterým čekala odkrytá brána. Ve 34. minutě vytáhl domácí gólman další pohotový zákrok po střele Jiruše. O dvě minuty se po nedorozumění domácích obránců se před Zikmundem zjevil Pabiška, na přesné zakončení už však neměl dostatek času. Na druhé straně se po závaru před bránou dostal k puku Evan, na Fikrta ale nevyzrál ani on.

Hned ve 41. první minutě mohli Lvi vstřelit třetí branku, Pazourek vyslal od modré nepříjemnou střelu, ta Fikrtovi propadla a pomalu mířila do brány, před dojíždějícím Pazourkem ji však stačil gólman na poslední chvíli zalehnout! Ve 43. minutě neuspěl tváří tvář Zikmundovi Vantuch, ústecký gólman se vyznamenal i proti střele Krsteva od modré. Hosté v dalších minutách ovládli hru, z pravého křídla neuspěl Kašpařík. Domácí gólman držel naděje domácích na tříbodový zisk i v dalších momentech zápasu. S přibývajícími minutami se však na hokejky Libereckých začala vkrádat nervozita, nepřesnosti vedly k rychlým protiútokům Ústeckých Lvů. V 54. minutě vystřelil od modré Hunkes, Zikmund vyrazil jen před sebe k Víškovi, který ho však ani nadvakrát zblízka nepřekonal. O chvíli později udělal Hunkes chybu ve vlastním pásmu, puku se zmocnil Pazourek, Fikrta však neprostřelil. V 57. minutě vyrovnal v přesilovce bombou pod břevno Lukáš Zíb – 2:2!

Prodloužení přineslo nebezpečné akce na obou stranách, tu poslední však měl Liberec. V polovině pětiminutovky si najel mezi kruhy Václav Nedorost, ten obdržel přesnou přihrávku od Čermáka a střelou pod víko nedal Zikmundovi šanci – 2:3!