Vítězství nad mistrem při premiéře v Tipsport areně

Date of publication Author Jan Mráček, Radek Vokál

Po dvou zápasech na prvoligových ledech se Bílí Tygři poprvé představili i svým fanouškům ve svém prvním utkání v nové Tipsport areně. A v odvetě jarního semifinále byli lepší a s přehledem zvítězili i ve svém třetím přípravném utkání. Svůj první gól v dresu Bílých Tygrů zaznamenal obránce <b>Martin Richter</b>. Nyní si můžete prohlédnout fotografie od <a href=clanek.asp?id=1276>Bořivoje Černého</a> a <a href="clanek.asp?id=1277">Oty Mrákoty</a>.

přát., pátek 05. srpna 2005
4:1
(2:0, 0:0, 2:1)

Branky: 10.Vampola, 16.Rataj, 45.S.Procházka, 48.Richter - 46.Lubina . Vyloučení: 9:10. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1500.

Hnilička - Krstev, Richter, Moravec, Jiruš, Šmíd, Holub, Holub, Rýgl, Derner - Klimenta, Rataj, Procházka - Novák, Šachl, Tomajko - Vampola, Plodek, Víšek - Pajič, Pabiška, Jech.

HC Dynamo Pardubice

Hylák - Snopek, Linhart, Havíř, Vágner, Novotný, Mudroch - Rolínek, Tvrdík, Lubina - Kolář, Mikeska, Korhoň - Procházka, Koukal, Vávra - Rákos

V první třetině vlétli Bílí Tygři na pardubické hokejisty jako hurikán a odměnou jim byl téměř dvouminutový tlak, ze kterého se "perníkářům" doslova motaly nohy. Z tlaku se zrodily i první šance liberečanů. Vše však dokázal gólman Pardubic bez vážnějších problémů zneškodnit. Z drtivého tlaku Bílých Tygrů však sešlo po útočném faulu kapitána Václava Nováka, jenž se provinil vůči pravidlům a šel si odpočinout na trestnou lavici za faul loktem na dvě minuty. Domácí však oslabení zvládli bravurně a hosté se nedostali k vážnější akci. Až na konci přesilovky se díky chybné rozehrávce Tygrů ve středním pásmu dostal k puku Mikeska a řítil se sám na Milana Hniličku, dostihl ho však junior Derner, který ukázkovou rybičkou vypíchl Mikeskovi puk. V bráně tak skončil pouze pardubický útočník, nikoliv však puk. To vše se událo na konci sedmé minuty zápasu. O dvě minuty později ale udeřilo před gólmanem Růžičkou, když se po přihrávce Jana Víška prosadil z blízka Petr Vampola, pro kterého to byl po dlouhé době první gól v dresu s Bílým Tygrem na prsou. Další vážnější šanci měl v utkání Václav Novák, který z ideální pozice v mezikruží pálil těsně nad branku soupeře. Ve třinácté minutě dostali hosté příležitost ke srovnání skóre, když za krosček odešel na trestnou lavici liberecký obránce Ladislav Šmíd. I další oslabení však Tygři zvládli na výbornou. A tak přišlo potrestání v podobě druhé branky domácích hokejistů, o kterou se postaral Igor Rataj, kterému perfektní přihrávkou od modré asistoval Angel Krstev. V 18. minutě se další hráč Bílých Tygrů provinil proti pravidlům. Konkrétně se jednalo o Ctibora Jecha, který hrál nedovoleně vysokou holí a dostal dvě minuty. Michal Mikeska, který si přijel celou situaci vyříkat s hlavním rozhodčím, zřejmě neudržel své nervy na uzdě a dostal desetiminutový osobní trest. Na konci třetiny se objevil před gólmanem Hniličkou zcela osamocený a nekrytý Rolínek. Pochybení obránců však liberecký gólman vyřešil svou lapačkou. Za zmínku stojí ještě vyloučení Ladislava Lubiny za hrubost, které však rozdělila přestávka.

Na začátku druhé části, která byla pro oko diváka asi nejméně pohledná, se prezentoval dobrou střelou od modré nováček v libereckém dresu Martin Richter. Jeho ránu však gólman Pardubic k jeho nevoli zneškodnil. Ještě v první minutě se na trestnou lavici odebrali Lubomír Korhoň a Stanislav Procházka za hrubost. Oba celky tak dostaly příležitost ukázat, jak jim jde hra ve čtyřech na obou stranách. První vážnější akci Pardubic jsme zaregistrovali až ve 24. minutě, kdy se dobrou ranou od modré prezentoval Snopek. Hnilička jeho střelu zneškodnil vyrážečkou a další dorážku znemožnili liberečtí beci. O minutu později, kdy už se na ledě začalo výrazně přitvrzovat, se po faulu s kvalifikací nedovolené bránění odebral na trestnou lavici Tomáš Linhart. Pardubice však své oslabení sehrály dobře a pokud už beci z východočeské hokejové metropole něco zanedbali, zastoupil je výborně jejich gólman. V polovině druhé části se na trestné lavici objevil další pardubický hokejista, tentokrát za hrubost Andrej Novotný. Domácí hokejisté se však sami o možnost úpravy skóre ve svůj prospěch připravili, když nedovoleně bránil Ctibor Jech. Další vyloučení, se kterými se ve druhém dějství doslova roztrhl pytel, se týkalo opět Pardubic - Petr Mudroch podrazil jednoho z libereckých hokejistů a odebral se na dvouminutový odpočinek. Ve zbylé části druhé třetiny se hrál unavený hokej na obou stranách. Jen málokdy se objevil náznak šance. Za zmínku ještě stojí vyloučení pardubického Rolínka za držení.

Třetí třetina se opět hokejově podobala té první. První střelou v ní se prezentoval Angel Krstev, jeho ránu jako z děla však Hylák dobře viděl, a tak neměl problém s jejím zneškodněním. Ve 45. minutě se prosadil gólově Stanislav Procházka. Po závaru před libereckou brankou Hnilička sám perfektní přihrávkou do jízdy Procházkovi, který udělal kličku Hylákovi, jenž byl daleko z branky a pak už neměl problém s dopravením puku do branky Pardubic. Liberecká radost však netrvala ani minutu, když po zmatku před Hniličkou dokázal puk do klece Liberce dostrkat Ladislav Lubina. O další dvě minuty se prvním gólem v dresu Liberce představil domácímu publiku obránce Martin Richter, který krásnou střelou od modré o tyč vstřelil poslední branku zápasu. V padesáté minutě šli společně na trestnou Richter a Lubina za hrubost. Od této chvíle se utkání jen dohrávalo, a tak se dají nazvat fauly Jana Plodka v 52. minutě a Korhoně v 53. minutě jako zbytečné. O poslední zápis do statistik trestů zápasu se v 56. minutě postarali pardubický Vágner za hákování a liberecký Pabiška za nafilmovaný pád. Bílí Tygři zvládli první zápas v Tipsport areně na výbornou a porazili úřadujícího mistra z Pardubic 4:1.