Vítkovice přehrály Liberec šestibrankovým rozdílem

Date of publication Author Tomáš Dolejš

Ostrava/Liberec - Zápas třicátého devátého kola nejvyšší české soutěže se pro Liberecké odehrál v Ostravě. Tam je hostil tým Vítkovice. Domácí byli ve většině zápasu aktivnější, a dokázali snadno přehrát Liberec. Skóre se ustálilo na 7:1, jedinou branku Tygrů vstřelil David Štich.

39. kolo, pátek 11. ledna 2013
7:1
(3:0, 3:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 6. Sloboda (Huna, Svačina), 10. Kudělka (Barinka), 20. Huna, 24. Roman (Svačina, Huna), 32. Hruška (Ujčík), 39. Szturc (Kolouch, Hruška), 58. Kucsera (Szturc, Voráček) - 52. Štich (Nedvěd, Duda). Rozhodčí: Hribík, Jeřábek - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 5 041. Střely na branku: 36:21. Průběh utkání: 6:0, 6:1, 7:1. Nejlepší hráči: Vladimír Svačina - Jan Víšek

HC Vítkovice Ridera

Málek - Barinka, Kudělka, Sloboda, Voráček, Malík, Stehlík, Sedlák - Klimek, Burger, Húževka - Huna, Roman, Svačina - Ujčík, R. Hruška, Strapáč - J. Káňa, Kolouch, Szturc - Kucsera

Pinc (21. Vošvrda) - Čakajík, Vitásek, Čutta, Jánošík, Výtisk, Derner, Štich - Galamboš, Nedvěd, Bulíř - Duda, Filippi, Víšek - Urban, Bortňák, Kica - Krejčík, Dušek, Bárta - Vantuch

V začátku utkání byli aktivnější domácí, což se projevilo i na gólu. V páté minutě otevřel skóre Karol Sloboda, když se Pinc v bráně nedokázal přesunout – 1:0. Dále se Liberec ve většině případů musel spíše bránit, protože Vítkovice byly velmi nepříjemné. V deváté minutě domácí využili přesilovku, trefil se Tomáš Kudělka - 2:0. Až v osmnácté minutě přišla první nadějná situace Tygrů – Petr Nedvěd z dobré pozice vypálil mezi betony, ale ostravský brankář situaci zachránil.

Na to odpověděli domácí dalším gólem. Po špatné rozehrávce se k puku dostal Rudolf Huna a dává třetí branku Vítkovic – 3:0. Od druhé třetiny pak nastoupil místo Marka Pince druhý brankář Liberce Tomáš Vošvrda. Ten si však dlouho čisté konto neudržel, poté co domácí měli výhodu pět na tři, Ondřej Roman tuto šanci využil – 4:0. V půli druhé třetiny se k šanci dostal Michal Bárta, ale trefil pouze tyč. Třicátá první minuta přinešla „bůro“, když Radim Hruška pálil z pozice mezi kruhy – 5:0.

Další nadílka přišla ke konci druhé části, když Roman Szturc zamířil přesně pod lapačku Vošvrdy – 6:0. Do třetí třetiny však Tygři vstoupili trochu lépe a vyšlo i pár střel, které zvonily o tyč. Šance si udělali Nedvěd, Bárta i Urban. Ostravané už si náskok s přehledem drželi, a tak nepřišlo ani mnoho útoků z druhé strany. V padesáté druhé minutě se přece jenom Tygři odhodlali ke gólu. V přesilovce od modré vypálil David Štich a zmateného Málka dokázal přelstít – 6:1.

Konec utkání již k dalším libereckým gólům nevedl, hlavně kvůli vyloučením. Skóre zpečetil Lukáš Kucsera z mezikruží – 7:1. Poprvé v sezóně tedy ostravští hokejisté porážejí Tygry.