Vošvrda vynuloval HV71 a Tygři vezou tři body

Date of publication Author Jan Rachota, Petr Schultz

Tak tomu se říká začátek turné. Po kvalitním výkonu všech formací v čele se skvělým Vošvrdou vyhráli Tygři první utkání ve Švédsku 3:0. Gólman Liberce zlikvidoval všech devětatřicet střel a došel si pro cenu nejlepšího hráče utkání.

ET4, čtvrtek 25. srpna 2011
0:3
(0:2, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 10. Nedvěd (Trončinský), 13. Kudrna (Dušek, Výtisk), 59. Špaček (Štich). Rozhodčí: Morgan Johansson, Marcus Linde - Emil Rydh, Henrik Pihlblad. Vyloučení: 11:11. Využití: 0:0 V oslabení: 0:0. Diváci: 812. Střely na branku: 39:30. Průběh utkání: 0:3. Hráči utkání: 1. Tomáš Vošvrda (Liberec), 2. Jesse Joensuu (HV71), 3. Petr Nedvěd (Liberec).

HV71

Andersson (Larsson) - Grillfors, Näslund, Sundh, Falk, Lindstöm - Welch, Williamsson, Bremberg, Krog, Joensuu - Fantenberg, Rahimi, Ledin, Strandberg, Netterberg - Thollander, Thörnberg, Carlsson, Fasth.

Vošvrda (Pinc) - Čakajík, Hay, Dušek, Nedvěd, Kudrna - Výtisk, Trončinský, Špaček, Bortňák, Bartovič - Derner, Pavlů, Víšek, Klimenta, Kica - Holub, Moravec, Urban, Bárta - Štich

V prvním zápase severské mise narazili Bílí Tygři na HV71. Přes osm set fanoušků vidělo aktivní nástup domácích hokejistů a Vošvrda si připsal hned ve druhé minutě dva ostré zákroky proti Brembergovi a Krogovi. Liberečtí se z úvodního náporu rychle oklepali a i gólman Andersson musel být v pozoru. Bartovičovo sólo ještě švédský brankář chytl, na Klimentovu ránu už byl ale krátký. Bohužel pro hosty zazvonilo jen břevno. První gólová radost tak přišla až v čase 9:21, kdy Petr Nedvěd nahodil puk na branku a ten se zastavil až v síti – 0:1.

HV71 přidalo, ale recept na libereckého muže s maskou nenacházelo. Udeřili tak opět svěřenci kouče Kalouse. V třinácté minutě zmrazil městečko Näsjjö Jaroslav Kudrna, který šikovně tečoval střelu Duška do švédské kasy – 0:2. První perioda tak skončila překvapivým výsledkem 0:2 pro Tygry.

O přestávce se kabinou Jönköpingu zřejmě prohnal pořádný severský vítr. Domácí od dvacáté minuty tlačili na libereckého brankáře, ale ten opět odolal všem atakům. Nejvíce se zapotil Vošvrda při střele Joensuua, jehož ránu schoval mezi betony.

Podještědští se oklepali ze švédského tlaku opět až v polovině zápasu. To nabral rychlost na křídle rychlík Bartovič a jedovkou pořádně vylekal Anderssona. Tygři pak zřejmě chtěli, aby švédský gólman přišel o sluch, protože mu neustále zvonili na tyče. Nejdříve zacinkal na brankovou konstrukci Víšek a o chvilku později si stejně počínal i Kudrna.

Ve třetí třetině tlačil dopředu klub očima v hledišti malé haly i detroitský Johan Franzen, ale ani to domácím gólové hody nepřineslo, ba naopak z toho byl pořádný bezbrankový půst. Vošvrda si totiž pověsil do branky cedulku „zavřeno“, a tak střela Fantenberga zůstala pouze u severočeského gólmana.

Domácí ke konci hodně znervózněli, a tak se vrátka na trestné lavici nezastavila. V šestapadesáté minutě odvolal Jönköping brankáře, ale ani tento taktický manévr mu nepomohl. Daniel Špaček totiž ukončil naděje HV71 střelou do prázdné branky a přisoudil Bílým Tygrům první vítězství na severském tripu.