Vyrovnané utkání strhli Tygři na svou stranu ve třetí třetině

Date of publication Author Tomáš Dolejš

L i b e r e c - První utkání barážové skupiny odehráli liberečtí hokejisté na domácím ledě. Hostili prvoligový tým HC Olomouc. Ačkoliv šel soupeř do vedení a dlouho kousal, Tygři zvrátili dvěma góly zápas ve svůj prospěch a nechávají si doma tři body.

BAR1, neděle 24. března 2013
2:1
(0:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 33. Duda (Šimek, Filippi), 54. Bulíř (Moravec) – 21. Řípa (Bartoň, Ondrušek). Rozhodčí: Hribik, Hodek – Bádal, Ondráček. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 012. Střely na branku: 33:22. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

Schwarz - Čakajík, Moravec, Čutta, Šimek, Kolmann, Výtisk, Štich, Jánošík - Duda, Nedvěd, Dušek - Pospíšil, Bulík, Kica - Kudrna, Filippi, Bulíř - Bárta, T. Urban, Špaček

HC Olomouc

Kašík - Bartoň, Ondrušek, Kříž, Staněk, Kadela, Valenta, Janáček, Lhotský - Diviš, Řípa, Kucsera - Rác, Kolouch, Vodný - Selingr, Herman, Kucharczyk - Hampl, Ministr, Švaňhal

Utkání začlo poklidně, avšak hned ve druhé minutě dostali šanci domácí, když se poprvé vylučovalo na straně Olomouce. Tygři však přesilovku nesehráli dobře. Ve hře pět na pět se ale dostali domácí do první velké šance, konkrétně Kica, ale neobešel Kašíka v olomoucké kleci. Další velkou šanci měl Pospíšil, tomu nevyšla bekhendová klička.

První vyloženě gólová šance na straně Olomouce byla v šestnácté minutě, kdy se k puku dostal Vodný, v cestě mu ale stál liberecký brankář Schwarz. Na to odpověděl Duda na druhé straně, minul však poloprázdnou branku. Ke konci první části se také hodně vylučovalo, v jednu chvíli se hrálo i čtyři proti třem.

Do další třetiny vstoupili Olomoučtí s početní převahou pět proti třem, kterou dokázali využít a padla tak úvodní branka klání. Jiří Řípa využil zmatenosti gólmana Tygrů a uklidil puk za jeho záda – 0:1. Branka nabudila hosty a ubrala na aktivitě domácím. Vodný byl i nadále aktivní v brankovišti, tentokrát ale Schwarz dokázal svou klec pokrýt.

Během druhé třetiny Tygři poněkud polevili v pohybu a Hanáci jim dělali problémy. Kucsera protáhl Schwarze, další šanci měl ještě Hampl. Až ve 33. minutě Liberečtí shodili deku, která je obklopovala. Radek Duda přesnou střelou od modré čáry propálil všechno před sebou – 1:1. Vrátit vedení na stranu Olomouce chtěl v nabídnuté přesilovce Selingr, ale trefil pouze gólmana. Tygři o chvíli později dostali k dispozici krátkou přesilovku pěti proti třem, v ní několikrát nebezpečně vystřelil Nedvěd, do vedení se ale Tygři nedostali.

Ze začátku třetí části měly obě mužstva postupně k dispozici přesilovky, ale v nich branky nepadaly. V šanci byl až ve čtyřicáté deváté minutě Filippi, jenž proplul přes tři hráče až k brance, Kašíka ale nepřekonal. Na to ihned reagoval Diviš, jenž z dobré pozice netrefil odkrytou branku Schwarze. Další příležitost na straně Tygrů už byla gólová. Michal Bulíř v přesilové hře dorazil odražený puk do branky – 2:1.

V posledních minutách začali hosté hrát aktivnějí, aby dohnali jednogólové manko. V šancích byli Kříž a Kadela, ani jeden ale kotouč nevstřelil mezi tři tyče. Olomouc si v poslední minutě vzala oddechový čas a následně zkoušela bez gólmana. K útoku se však hosté moc nedostali a utkání nakonec vyhráli Tygři.