Vyrovnanou bitvu v European Trophy zvládl lépe německý Eisbären Berlin

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e re c – Bílým Tygrům nevyšel ani poslední zápas v European Trophy, když na domácím ledě nestačili na úřadujícího německého mistra z Berlína 4:5. Liberečtí tak zakončili letní pohár ve své skupině na pátém nepostupovém místě.

ET8, neděle 04. září 2011
(2:1, 1:3, 1:1)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 11. Bárta (Tomáš Urban), 17. Kajínek (Bortňák, Nedvěd), 26. Tomáš Urban (Kajínek), 43. Holub (Pavlů, Kudrna) - 21. Rankel (Mulock TJ), 21. Rankel (Talbot, Mulock TJ), 24. Felski (Rankel), 31. Tyson Mulock (Hördler, Christensen), 54. Hördler (Rankel). Rozhodčí: Homola, Hribik – Barvíř, Kiss. Vyloučení: 6:8, navíc Štich (Liberec) 10 min. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 2824. Střely na branku: 32:28. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 3:3, 3:4, 4:4, 4:5. Hvězdy utkání: 1. André Rankel (Berlín), 2. David Kajínek (Liberec), 3. TJ Mulock (Berlín)

Vošvrda (Pinc) - Výtisk, Čakajík, Pavlů, Štich, Kajínek, Holub, Ulrych - Kudrna "A", Nedvěd "C", Klimenta - Bortňák, Bulíř, Špaček - Bárta, Tomáš Urban, Dušek - Krejčík, Vak, Víšek - Patrik Urban.

EHC Eisbären Berlin

Nastiuk (Zepp) - Hördler, Angell, Baxmann, Sharrow, Bielke, Braun, Felski - Rankel, Ustorf, Mulock TJ - Busch, Talbot, Tallackson - Tyson Mulock, Weiss, Christensen - Ritter, Pohl, Braun.

Liberecké hráče čekal proti Berlínu poslední zápas v European Trophy. V Tipsport areně si ale jako doma příliš nepřipadali. Invaze fanoušků z hlavního města Německa totiž byla hodně veliká a tribuna za brankou, kde vjíždí rolba na led, byla obsypána dresy s ledním medvědem.

Z úvodních minut ale rozhodně radost neměli. Šelmy ze severu Čech totiž na svého soupeře vlétly a Nastiuk v brance musel být pozorný. Hlavní roli přitom hrál obránce Čakajík. Nejdříve vyzval k teči Kudrnu a po chvilce i Klimentu. Ani jedna jeho nabídka však nebyla zužitkována, a tak zahrozili Berlíňané. TJ Mulock ale v dobré šanci poslal puk těsně nad.

Bílí Tygři působili hladovějším dojmem než jejich soupeř a byli odměněni vedoucí brankou. Tomáš Urban posunul černou pryž na Michala Bártu, jehož první střelu zblokoval forvard Ustorf, ale druhá se prosmýkla až do branky – 1:0.

Mimo liberecký hokejový stánek panovaly letní teploty a to rozhodně není prostředí, ve kterém žijí lední medvědi. Naopak Tygři působili oproti sobotnímu utkání jako vyměnění a navýšit skoré mohl v třinácté minutě Nedvěd, jenže žabičku Kudrny poslal mimo hostující tři tyče. Sám autor přihrávky pak měl možnost ke skórování, ale místo Klimentovy odražené střely uklidil do branky Nastiuka. V čase 16:35 vypíchl Bortňák puk německému gólmanovi, přihrál na modrou, od které se trefil přesně k tyči David Kajínek - 2:0. Snížit mohl před koncem periody Busch, na Vošvrdu si z otočky nepřišel. Eisbären se ale přeci jen dočkali. V čase 20:00 zakončil přesilovku 5 na 3 André Rankel střelou pod víko a na ledě se rozjela diskuze, zda puk neskočil v brance až po uplynutí časového limitu. Gól ale platil – 2:1.

Branka do šatny zanechala na Bílých Tygrech šrámy. Po sedmatřiceti vteřinách totiž liberecký gólman neudržel střelu TJ Mulocka a André Rankel už měl jednoduchou úlohu – 2:2. Svůj náskok ztratili modrobílí o další tři minuty později. Střela autora předchozí branky se odrazila od Vošvrdy a Sven Felski uklidil hrací předmět za červenou čáru – 2:3. Bílí Tygři si přichystali ale rychlou odpověď. Kajínek vypálil od modré a jeho střelu dorazil za Nastiuka Tomáš Urban – 3:3.

Gólové hody ale pokračovaly. V končícím oslabení ujela trojice Hödler, Christensen a Tyson Mulock, který celou akci zakončil k tyči – 3:4. Hokej přibral poté výrazně na tempu a tvrdosti. Necelé čtyři minuty před koncem předvedl parádní jízdu přes celé kluziště Pavlů a mladíček Patrik Urban mohl z dorážky skórovat. Nastiuk vyšvihnutým betonem podržel svůj celek.

Na začátku třetí periody se Krejčík prokličkoval do dobré šance, ale zívající branku netrefil. Radost domácí střídačky tak přišla o pár vteřin později. Pavlů našel na modré Jana Holuba a liberecký obránce i díky clonícímu Vakovi procedil puk až za Nastiuka – 4:4.

Od vyrovnávací trefy se hrál taktický hokej a ani jeden tým se nikam nehnal. Po levém křídle pak Štichovi unikl Frank Hödler a lehkou střelou načapal Vošvrdu – 4:5. Padesát vteřin před závěrečnou sirénou musel jít pykat na trestnou hostující Baxmann a Liberečtí hráli přesilovku 6 na 4. Nastiuk ale všechny pokusy lapil, a tak Bílí Tygři v posledním utkání European Trophy prohráli 4:5.

ET8, neděle 04. září 2011
(2:1, 1:3, 1:1)

Branky a nahrávky

EHC Eisbären Berlin