Vyrovnaný duel ztratili Tygři v samém závěru, rozhodl Harju

Date of publication Author Martin Zíta

L i b e r e c - Sobotu v podvečer přivítali liberečtí Bílí Tygři druhého švédského soupeře ve dvou dnech. Tentokrát jím byl poslední mistr Brynäs IF, se kterým domácí sehráli vyrovnanou partii. Rozhodnutí přišlo až v samém závěru, kdy se trefil Harju a stanovil na konečných 1:2. V domácím dresu se střelecky prosadil Antonín Dušek.

ET5, sobota 25. srpna 2012
1:2
(1:1, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 11. Dušek (Bárta) - 16. Persson (Hansen, M. Johansson), 59. Harju (Lavander, Enterfeldt). Rozhodčí: Hrubý, Souček - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 7:6, navíc Kudrna (LIB) a Bertilsson (BRY) oba 10 minut. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 471. Střely na branku: 23:33. Průběh utkání: 1:0, 1:2. Hvězdy zápasu: 3. Antonín Dušek (LIB), 2. Johan Holmqvist (BRY), 1. Marek Pinc (LIB).

Pinc - Výtisk, Čakajík, Derner, Moravec, Havíř, Cebák, Holub, Štich - Víšek, Filippi, Kudrna - Vantuch, Chlapík, T. Urban - Špaček, Krejčík, Kica - Galamboš, Dušek, Bulíř - J. Vlach, Bárta.

Brynäs IF

Holmqvist - Gunderson, Bertilsson, Djoos, Persson, Löf, Hellström, Berglund - Lavander, Enterfeldt, Harju - Widing, Nordqust, Thuresson - Ollas, Hansen, M. Johansson - Molin, Lindholm, Granström.

Prvních dvacet minut sobotního zápasu sice přineslo dvě branky, dalších vyložených šancí ale příliš nenabídlo. Ale když už přišly, bylo to z holí domácího týmu. Jako první zahrozil Moravec, který se dostal k odraženému kotouči a jeho tečovaná střela skončila pár centimetrů vedle tyče. Krátce na to našel z poza branky Krejčík Kicu, kterému ale před téměř odkrytou brankou přeskočil kotouč hůl.

Pak se ale diváci dočkali. Bárta skvěle zabojoval, získal kotouč a obratem ho poslal na Antonína Duška, jenž rychlým švihem z mezikruží mířil přesně. Z vedení se ale Tygři radovali jen nějakých pět minut. Pro propadnutí ve středním pásmu se hráči z Gävle dostali do přečíslení, které rychlou střelou pod horní tyč zakončil Dennis Persson.

To bylo, co se týká kotoučů za zády gólmanů, vše. Jelikož další velká šance, kterou měl Bárta, skončila těsně vedle. Do šaten se tak šlo za stavu 1:1.

Druhá třetina přinesla do zápasu více tvrdosti, která se kupila a vyvrcholila před sirénou. Nejdříve ale k šancím. Na první se čekalo přibližně do poloviny třetiny, ale přišly ihned dvě v krátkém sledu. Nejprve se podivným odrazem od zadního hrazení dostal kotouč k Löfovi, jehož pokus ale zablokoval Havíř. Pokud by se tak nestalo, kotouč by nejspíše zapadl do branky, jelikož Pinc byl mimo ideální postavení.

Prakticky z protiútoku zahrozil Vantuch, jenž z levého kruhu protáhl Holmqvista. Poté musel být v pozoru znovu Pinc. Derner zaváhal na modré, Granström ho obral o kotouč a libereckému zadákovi nezbylo nic jiného než faulovat – trestné střílení. Granström ho ale nevyřešil úplně ideálně, když poslal kotouč do lapačky Pince.

Domácím se podařilo zahrozit až v dvojnásobné přesilovce. To Kudrna tečoval Havířovu střelu. Chvíli na to se ale Kudrnova práce na brankovišti zprotivila Bertilssonovi, jenž ho krosčekoval do hlavy. Librecký veterán si nenechal tento atak líbit a strhla se tak potyčka, kterou oba odnesli dvanácti trestnými minutami.

Tím prostřední dějství prakticky skončilo a do kabin se tak šlo za stále stejného stavu. A ten vydržel prakticky celou třetí třetinu. Ta patřila hlavně Brynäsu, potažmo Marku Pincovi, který držel tým z pod Ještědu ve hře.

Avšak Liberec nakonec tento tlak neustál. Lavander získal kotouč za brankou a našel chvíli nekrytého Johana Hajru, který z hranice brankoviště zavěsil pod horní tyč. Tato rána nepadla ani dvě minuty před koncem a Tygři to tak měli s vyrovnáním hodně složité.

Krátce po inkasování to zkoušeli v šesti, avšak nedařilo se jim po usazení v pásmu vyslat nějakou opravdu nebezpečnou střelu. Tým z Gävle tak odolal a veze si domů tři body za výhru 2:1.