Výtečná třetí formace zlomila zarputilé buldoky z Kladna

Date of publication Author Tomáš Pavlíček

L i b e r e c - Bílí Tygři nezklamali fanoušky a opět na domácím ledě zvítězili. Jejich obětí bylo tentokrát Kladno, které od začátku utkání nestačilo na liberecké tempo a hlavně na výborného Michala Fikrta. O góly se dnes staral především třetí útok, když si dvě přesné trefy připsal <b>Milan Bartovič</b> a jednu Petr Šachl.

27. kolo, pátek 28. listopadu 2008
(2:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 9. Šachl (Blatný, Bartovič), 19. Nedvěd P. (Jiruš), 29. Bartovič (Blatný, Šachl), 52. Bartovič (Šachl, Blatný) - 48. Hájek (Nedvěd Z.). Rozhodčí: Homola - Pavlovič, Pouzar. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 5524. Střely na branku: 43:33. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.

Fikrt - Hunkes, Jiruš, Zíb, Žabka, Modrý, Harant, Kajínek - Pletka, Nedvěd P., Nedorost - Šimánek, Kašpařík, Podkonický - Špaček, Plodek, Klimenta - Šachl, Blatný, Bartovič - Víšek.

Rytíři Kladno

Orct - Nádašdi, Hájek, Pavlas, Růžička, Hořava, Novotný, Kameš, Trončinský - Diviš, Patera, Procházka - Kuchler, Frolík, Novák - Bělohlav, Kalla, Horna - Nedvěd Z., Stieler, Rudovský.

Kladenským hokejistům se v poslední době daří výhradně jen na domácím kluzišti, nebylo proto ani divu, že první minuty se na kotouč téměř nepodívali. Bílí Tygři se však zmohli pouze na ránu Lukáše Zíba, která převrhla Orcta na záda, a umožnili tak soupeři vymyslet vlastní ofenzivu. Velení se nemohla ujmout jiná formace než ta pod velením Pavla Patery a byl to právě kapitán hostů, jenž založil největší šanci Kladna v první části. Po rychlém brejku se kotouč dostal k Martinu Procházkovi, a ten těsně před Fikrtem poslal puk do tyče.

Liberečtí však narůstající nápor buldoků rázně ukončili. Poslední zápasy produktivní Petr Šachl si najel do skrumáže před Orctem a lehkým položením své hole na led usměrnil nahození Blatného přímo mezi brankářovi betony – 1:0. Středočeši se ovšem s nepříznivým vývojem nechtěli smířit a i nadále zaměstnávali Fikrta. Hniličkův náhradník si musel poradit s dotírajícím Kallou a poté s přečíslením Bělohlava s Kuchlerem.

Tím pádem se ale Müllerovým svěřencům objevily i škvíry v obraně, čehož málem využil Špaček a pak především ve skvělé formě hrající Šachl, který také nastřelil tyč. Svého štěstí si hosté na rozdíl od Tygrů dostatečně nevážili, a tak inkasovali podruhé. Přesilovku pět na tři využil, po nekonečně dlouhém dobývaní, Petr Nedvěd a svou sedmou brankou v ročníku zařídil Liberci vedení 2:0.

Prostřední část odstartovala zaváháním Jiruše za brankou, na nějž se ale po utkání určitě žádný z fanoušků už nerozpomenul. Bělohlav totiž ztroskotal na Fikrtovi, a nechal tak vyniknout šance domácích. Třetí tyč zápasu trefil Jiří Šimánek, třetí gól utkání pak přidal Milan Bartovič. Aby se neopakovala situace s nastřelováním kovového ohraničení branky, zařídil Zdeněk Blatný rychlý přesun kotouče před prázdnou branku, kde slovenský rychlík mohl s usměvem na tváři snadno zvýšit na 3:0.

Kladno se ovšem i přes narůstající deficit opět dostalo do nebezpečného zakončení. Michal Fikrt si ale dnes chtěl za každou cenu pohlídat čisté konto, a tak rychlým přesunem vykopl i volej Zdeňka Nedvěda mířící do prázdné brány. V dalším průběhu se třetiny se už puk v kýžených prostorách neocitl, do posledního dějství se tak šlo za stavu 3:0.

Zdálo se, že hosté se rozhodli nevydávat na poslední dvacetiminutovku příliš energie, Tygři se totiž dostávali před Orcta až neuvěřitelně snadno. Jenomže při největší možnosti se nepodařilo uspět Klimentovi a Kladnu se poměrně šťastně povedlo dostat puk za Fikrta. Snad druhá rána hostů v třetině, která navíc byla spíše nahozením do chumlu před brankou, skončila v síti, zasloužil se o ní obránce David Hájek - 3:1.

Příznivci v sektorů hostů tak poprvé vyskočili nadšením a doufali v další dramatizaci duelu, výborně hrající třetí útok si však své utkání nechtěl nechat pokazit. Šachl nalezl na pravém kruhu napřaženého Milana Bartoviče, a ten, dokončením svého pohybu, rozhodl o osudu hokejového večera – 4:1.

Další šance v podání Vlademara Jiruše či dlouholetého libereckého kapitána Nováka vyzněly do prázdna, a Liberec tak popáté za sebou nedovolil na domácím ledě protivníkovi bodovat.

27. kolo, pátek 28. listopadu 2008
(2:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky

Rytíři Kladno