Report ze zápasu

Will znovu čaroval! Tygři v tuhé bitvě udolali Mountfield

18.11.2016Jan Kousal

Will znovu čaroval! Tygři v tuhé bitvě udolali Mountfield

Liberec – Početná šestitisícová návštěva v liberecké Home Credit Aréně sledovala duel dvou tabulkových sousedů, ze kterého vzešli vítězně Severočeši! Těm zajistily důležité tři body dvě branky v úvodní desetiminutovce a zákroky famózního Romana Willa. Maskovaný Tygr pustil za svá záda jedinou střelu.

22. kolo v Pá 18.11.2016 18:00
(2:0, 0:1, 0:0)
Mountfield HK

Komentář k utkání

Souboj čtvrtého s pátým týmem tabulky začal ve velkém tempu a od prvních minut se hrál velmi atraktivní hokej s velkým množstvím brankových příležitostí. Domácí Ordoš se individuálně proháčkoval až před Rybára, který se proti jeho zakončení vyznamenal. Vzápětí už ale hradecký gólman poprvé kapituloval. Stránský po přechodu do útočného pásma přenechal kotouč Danielu Špačkovi a ten zamířil přesně k tyči hostující klece.

Vstřelená branka šelmy nakopla a zanedlouho už byl rozdíl ve skóre dvoubrankový. Jan Ordoš se ujal puku ve středním pásmu a pak už ho nikomu nepůjčil. Po dlouhém obratu kolem hradecké svatyně zamířil přesně do šibenice. V závěru třetiny se však Tygři o svůj náskok strachovali. Zaváhání Mojžíše pár vteřin před sirénou zapříčinilo šanci Šimánka, který sice Willa překonal, ovšem videozáznam potvrdil, že hostující forvard docílil branky až po vypršení dvacetiminutovky. Do kabin se tak šlo za stavu 2:0.

Druhé dějství patřilo libereckému hrdinovi posledních duelů Romanu Willovi. Ten se mnoha výtečnými zákroky vrchovatou měrou zasloužil o to, že Tygři drželi čisté konto až do poloviny základní hrací doby. Pětadvacet vteřin po ní se ale Vydareného rána odrazila od zadního mantinelu na hůl Bedřicha Köhlera a ten se postaral o kontaktní branku.

V dalším průběhu prostřední části opět vynikal Roman Will, který postupně musel zlikvidovat příležitosti Deje, Červeného a Bednáře. To Rybár na druhé straně měl mnohem méně práce, během druhé periody totiž hráči Mountfieldu připustili jen dvě rány na jeho klec.

Hradec pokračoval v nastoleném tempu i ve třetí třetině, svěřencům Filipa Pešána se ale elitní střelce hostujícího výběru dařilo držet dál od Willovy klece. A naopak to mohlo 3:1! Ordoš unikal sám na bránu, avšak na Rybára si nepřišel.

Dvě minuty před vypršením základní hrací doby Hradečtí odvolali gólmana a o vyrovnání se pokoušeli se šesti bruslaři v poli. Tygři ale náskok dokázali ubránit a z nervy drásajícího utkání nakonec vytěžili cenné tři body za hubenou výhru 2:1.

Filip Pešán

"Odehráli jsme složitý zápas se soupeřem, který nás dneska po celých šedesát minut přehrával. Vyvrcholilo to tím, že jsme ve druhé třetině vystřelili jen dvakrát na bránu. Nehráli jsme podle našich představ. Ve třetí části jsme bránili výsledek. Roman Will odchytal famózní zápas. I ostatní kluci do toho dali maximum, ale bohužel jsme tahali za kratší konec."

Václav Sýkora

Mountfield HK

"Byl to kvalitní zápas. Vstoupili jsme do něj aktivně, měli jsme pár situací, kdy naši obránci mohli skórovat. Paradoxně jsme ale dvakrát inkasovali po našich individuálních chybách. Bohužel ze druhé třetiny, která nám jednoznačně patřila, jsme vytěžili jen jeden gól. To nás stálo výsledek. Ve třetí části už jsme se k takovému tlaku nedostali. Rozdílovým hráčem zápasu se stal Roman Will."

Branky a nahrávky
Branky a nahrávky: 6. D. Špaček (J. Stránský, R. Šimek), 10. Ordoš (Svačina) – 31. Köhler (Vydarený, Bednář). Rozhodčí: Hradil, Bulanov – Frodl, Zavřel. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 6 199. Střely na branku: 18:30. Průběh utkání: 2:0, 2:1.
Statistiky hráčů
Vitásek Ondřej0010

Hlavní zprávy

Social stream

Ukažte své příspěvky ze sociálních sítí na našem webu!

generální partner