Z dramatické koncovky prvního zápasu čtvrtfinále vyšli vítězně Bílí Tygři

Date of publication Author Radoslav Vavřina

L i b e r e c - Bílí Tygři odstartovali letošní play-off na domácím ledě, kde přivítali budějovický Mountfield. Jihočeši zaskočili modrobílé rychlou brankou, ale Liberci se povedlo skóre během první třetiny otočit. Nakonec se dohrávalo za stavu 4:3, což slibovalo velké drama v posledních minutách. Severočeši se ale ubránili, a slavili tak výhru. Velký podíl na vítězství měl díky hattricku a asistenci Michal Bulíř.

ČF1, čtvrtek 08. března 2012
4:3
(2:1, 2:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 6. Bulíř (T. Urban), 9. Nedvěd (Čakajík, Bulíř), 23. Bulíř (Čakajík), 32. Bulíř (Vak) – 3. Mikuš (Horna), 42. Kotalík (Novák), 45. Němeček (Martynek, Kotalík). Rozhodčí: Minář, Hradil – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:6, navíc Podlešák (CEB) 10 min. osobní trest. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 7 500 (vyprodáno). Střely na branku: 26:37. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:3. Hráči utkání: Michal Bulíř – Pavel Kantor.

Pinc – Čakajík, Výtisk, Moravec, Trončinský, Roth, Derner, Holub, Štich – Klimenta, Nedvěd, Kudrna – Vantuch, T. Urban, Bulíř – Špaček, Vak, Kica – Víšek, Bárta, Bartovič.

Banes Motor Č. Budějovice

Kovář (32. Kantor) – Ptáček, Kolarz, Novák, Němeček, Kranjc, Vydarený, Mikuš – Šimánek, Kašpařík, Červený – Podlešák, Kotalík, Gulaš – Pšurný, Mertl, Horna – Kuchejda, Martynek.

Prvnímu utkání vyřazovacích bojů předcházelo tradiční uvedení letošní verze songu „V pekle Tygři válej“, po které domácí mužstvo přiběhlo na led skrz obří tlamu bílého tygra. Zápas samotný začal vyrovnaně, čemuž však nenasvědčovalo rychlé vedení Jihočechů. První branku Mountfieldu vstřelil slovenský bek Peter Mikuš, který se prosadil bekhendovou střelou pod víko – 0:1.

Liberecká odpověď však přišla hned po třech minutách. Tomáš Urban zkusil štěstí střelou od hrazení, kterou gólman hostí Kovář vyrazil pouze před sebe. Tam však hlídkoval mladý Michal Bulíř, jenž pohotovou dorážkou srovnal skóre – 1:1. Netrvalo dlouho a domácí publikum mohlo slavit další branku. Bulíř elegantně přejel přes modrou čáru, vyslal kotouč k Čakajíkovi a ten skvělým pasem našel před odkrytou brankou Petra Nedvěda, kterému stačilo doťuknout kotouč do branky – 2:1.

Druhá třetina se domácímu celku povedla na jedničku a především v ní zářil jeden talentovaný útočník. Byl to právě Bulíř, který už jednu branku vstřelil v prvním dějství a nyní pošilhával po dalším zářezu. Ten mohl přidat hned po pár minutách, kdy však jeho pokus od hrazení vychytal Kovář. O minutu později pálil z mezikruží Čakajík a byl to právě Michal Bulíř, kdo tečoval kotouč do jihočeské sítě – 3:1.

Mladý křídelník však ještě neskončil. Své senzační představení ve svém prvním utkání v play-off nejvyšší české ligy pokračoval další trefou. Tentokrát dorazil do sítě nahození Vaka, které se odrazilo o hrazení za brankou. A tak Michal Bulíř zkompletoval hattrick, svůj první v extraligové kariéře – 4:1. Pro brankáře Kováře to bylo už moc, a tak ho vystřídal mladší Kantor. Ve druhém brankovišti se Pincovi vedlo daleko lépe, svému týmu pomohl především při dvou přesilovkách hostů.

Počátek třetí třetiny však všechno zdramatizoval. Nejprve se při početní výhodě trefil Aleš Kotalík, který od modré propálil vše, co mu stálo v cestě – 4:2. Krátce poté se nahodit kotouč na libereckou klec rozhodl Martynek a černá pryž se dostala k volnému Romanu Němečkovi, jehož branka snížila vedení na pouhý gól – 4:3.

Tygři však v žádném případě nezalezli do obrany, ale snažili se i o ofenzivní odpor. Čakajíkovo nahození od modré čáry tečoval půl metru před Kantorem Bulíř, který si však místo čtvrté branky připsal teč směřující puk do betonů budějovického gólmana. Ve zbytku třetiny se hosté snažili o vyrovnání, avšak marně. Nakonec jim nepomohlo ani odvolání brankáře Kantora a následná powerplay, kterou Liberečtí ubránili, a to především díky skvělým zákrokům brankáře Pince, jenž měl na libereckém vítězství rovněž velký podíl.