Z východu s prázdnou, omlazená sestava padla v Olomouci

Date of publication Author Karolína Vysloužilová, Martin Zíta

Olomouc/Liberec - Druhý zápas v rámci skupiny o umístění Bílí Tygři vítězně nezvládli. Na olomouckém ledě nastoupili již s klidem záchranářské jistoty a se značně obměněnou sestavou. Proti soupeři se tým v čele s mladým gólmanem Vaněčkem statečně držel, nakonec ale padl těsně 2:3.

play-out2, neděle 08. března 2015
3:2
(1:1, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 10. Zuzin, 30. Kucharczyk (Skrbek, Řípa), 39. Buc (Jaroměřský) – 6. Jelínek (Krenželok, Valský), 45. Bulík (Urban, Jonák). Rozhodčí: Hradil, Mikula – Bryška, Skopal. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 297. Střely na branku: 20:17. Průběh utkání: 0:1, 3:1. 0:1.

HC Olomouc

Trvaj – Skrbek, Vyrůbalík, Ondrušek, Majeský, Jaroměřský, Houdek, Rašner – Buc, Knotek, Laš – Zuzin, Diviš, Matai – Kucharczyk, Marosz, Řípa – Jergl, Patera

Vaněček – Derner, Výtisk, Ulrych, Plutnar, Kolmann, Voráček, Havlín – Krenželok, Jelínek, Valský – Radivojevič, Mikyska, Bulík – Jonák, Urban, Bakoš – Hrníčko, Vlach, Dlouhý

První třetinu začaly oba týmy aktivně, do větší šance se dostal v páté minutě Richard Kucharczyk, který dostal na modré puk, jeho střela však minula Vaněčkovu branku. O necelou minut později měl šanci otevřít skóre Jakub Matai, nedokázal ale pořádně zpracovat puk. Co se nepovedlo Hanáků, zvládli naopak Tygři. V šesté minutě překonal Jiřího Trvaje Petr Jelínek, a poslal tak svůj tým do vedení.

Domácí však nesložili zbraně a hnáni svými fanoušky se snažili vyrovnat. Obrovskou šanci měl v deváté minutě Marek Laš, který dostal před libereckou svatyní přihrávku od Dávida Buce, Vaněček byl ale pozorný. O třicet vteřin později se to už ale podařilo Peteru Zuzinovi, který si připsal už svou pátou branku. Do konce třetiny ještě rozhodčí odpískali po jednom vyloučení na každé straně, ani jeden celek ovšem početní převahy nedokázal využít, a do šaten se tedy šlo za nerozhodného stavu.

Hanáci vstoupili do zápasu s výhodou přesilové hry, neodkázali ji ale zužitkovat. Ve třiadvacáté minutě našel domácí kapitán před bránou Dávida Buce, ten se snažil puk pouze sklepnout za záda libereckého gólmana, nebyl ale úspěšný. O několik okamžiků později byli krátce po sobě vyloučeni Tomáš Voráček a Jakub Valský, a Mora tak dostala výhodu dvojnásobné přesilovky. Domácí sice dostali hostující tým pod tlak, vstřelit vedoucí branku se jim však nepodařilo.

To se povedlo až ve třicáté minutě Radimu Kucharczykovi, kterému se po výměně Pavla Skrbka a Jiřího Řípy na modré čáře podařilo tečovat puk za záda libereckého maskovaného muže. V závěru periody se hra neustále přelévala z jedné strany na druhou. Šest minut před koncem prostřední dvacetiminutovky prověřili Trvajovy reflexy Martin Bakoš a následně i Michal Plutnar, olomoucký gólman byl ale pozorný. To Kohouti byli úspěšnější – ve 39. minutě zvýšil náskok Olomouckých Dávid Buc na 3:1.

Poslední třetinu začali domácí vyloučením Jana Knotka, který se provinil nedovoleným bráněním. Severočeši si vytvořili sice tlak, branku se jim podařilo překonat až v samém závěru početní převahy, kdy Jiřího Trvaje překonal Tomáš Bulík, a snížil tak na 3:2. V dvaapadesáté minutě byl na trestnou lavici za hákování poslán Richard Diviš, a Tygři tak dostali výhodu další přesilové hry. Jiří Trvaj ovšem žádný puk za svá záda nepustil. A protože do konce třetiny už žádný gól nepadl, zvítězili Kohouti poměrem 3:2, a připsali si tak důležité tři body.