Zápas s Vítkovicemi rozhodl začátek druhé třetiny

Date of publication Author Milan Šebesta

Počtvrté vychytal Oldřich Svoboda v této sezoně čisté konto - počtvrté vyhráli Tygři 3:0. O výsledku utkání rozhodla druhá třetina. Liberec na hosty vlétl a dokázal zvýšit své vedení na 2:0. Nejhezčí a pravděpodobně i rozhodující gól zaznamenal <b>Korhoň</b>, který si položil beka a po oklamání Pince bezproblémově skóroval. Bílí Tygři se tak dostali už jen na dva body od vytouženého osmého místa.

40. kolo, sobota 17. ledna 2004
3:0
(1:0, 2:0, 0:0)

Branky: Branky a nahrávky: 13. Čakajík (Vampola, Korhoň), 22. Rozsíval (Plodek), 28. Korhoň (Vampola, Jiruš). Rozhodčí: Venglář - Blümel, Gebauer. Vyloučení: 5:6, navíc V. Novák (Liberec), Zápotočný (Vítkovice) oba 5 min. plus do konce. Bez využití. Diváci: 4301.

O. Svoboda - Čakajík, J. Moravec, L. Šmíd, Jiruš, Jiří Hanzlík, Ťupa - V. Novák, Kašpařík, Verčík - Rozsíval, Plodek, S. Procházka - Korhoň, Vampola, J. Hašek - T. Klimenta, Rolínek, Jech

HC Vítkovice Ridera

Pinc - Jurečka, Kowalczyk, Ficenc, Černošek, Chmelíř, Zápotočný, Mocek, Dresler - P. Míka, Burger, Hubáček - I. Padělek, Turek, Krayzel - Irgl, A. Padělek, M. Tomášek - Köhler, Hulva, Krenželok

Úvod televizního extraligového duelu patřil převaze domácího týmu, i když první náznak šance měl Burger. Střelci Liberce zkoušeli během prvních minut Pince hlavně z dálky, brankář Vítkovic ale nepůsobil zrovna jistým dojmem. V 8. minutě se rodila první větší šance domácích, ale Korhoň s Haškem se nedomluvili, kdo si na útočné modré vezme puk. V 10. minutě vybojoval puk Vampola, vybruslil před branku, ale Pinc byl úspěšnější. V 11. minutě měla na hokejce gól čerstvá posila Rolínek, ale jeho blafák stačil Pinc vykrýt. Ve 12. minutě Pinc zranil domácího kapitána Nováka holí v obličeji a dostal 2+2 minuty. Domácí začali kombinační kolotoč, který ale překazil faul Ťupy. Pokračovalo se tedy 4 na 4. V průběhu 13. minuty našlápl v obranném pásmu Vampola, projel až do útočné třetiny, perfektně našel Korhoně, ten naznačil střelu, ale pokračoval s pukem za branku. Pinc sledoval jeho pohyb, ale Korhoň od první tyče našel před brankou najíždějícího ČAKAJÍKA, který šťastnou střelou překonal Pince a vstřelil úvodní branku utkání. Další šanci si Liberečtí vytvořili v 15. minutě. Hašek hledal před brankou Korhoně, ten netrefil, ale před branku vlétl mladík Šmíd a byl blízko svému prvnímu extraligovému gólu. V polovině 17. minuty domácí obrana chybovala, nedůrazně vyhazovala puk, ten zachytil na modré Míka a nebezpečně vypálil. Před Svobodou clonil Hubáček, ale Svoboda si poradil. Další špatné vyhození o minutu později chtěl potrestat Ivan Padělek, ale jeho střelu zablokoval Moravec ve spolupráci se Svobodou. Třetinu zakončil útočným výpadem Liberec, po Novákově přihrávce pálil těsně vedle Verčík. První třetinu vyhráli domácí zaslouženě 1:0.

Do druhé třetiny vtrhli Bílí Tygři doslova jako uragán. Hned ve 21. minutě pálil Novák, Pinc zasahoval nadvakrát. Po buli pokračoval velký tlak domácích, jehož výsledkem byla tyč Pincovi branky, kterou nastřelil Rozsíval. Drtivý tlak pokračoval a ve 22. minutě se ROZSÍVAL konečně dočkal. Po Plodkově přihrávce překonal Pince a zvýšil na 2:0. O další minutu později hráli Liberečtí v oslabení a sehráli ho skvěle. Dovolili Vítkovicím pouze jedinou střelu a to ještě až po minutě a půl přesilovky. Jeden z klíčových okamžiků tedy Vítkovicím vůbec nevyšel. Domácí kontrovali, šanci měl Korhoň, do další se prodíral Rozsíval a Procházka. Ve 28. minutě předvedl nejhezčí akci dosavadního průběhu utkání Lubomír KORHOŇ. Dojel si puk za útočnou modrou, před brankou mu najížděl Hašek, ale Korhoň se neukvapil, počkal si až mu Hašek „odtáhne“ druhého obránce a pak se nádherně vyjel před branku do střeleckého úhlu a zvýšil na 3:0. Natěšený Liberec pokračoval v náporu, Pinc přišel ve skrumáži o hůl, ale Liberec vytěžil jen faul a přesilovku. Tu nesehráli nijak skvěle, ale moc jim to nevadilo. Sotva jejich přesilovka skončila, fauloval Vampola a nabídl hostům výhodu početní převahy. Hosté sehráli přesilovku dobře, Míka a Jurečka tvrdě pálili, ale Liberec se obětavě bránil. Ve 36. a 37. minutě měl dvě šance Burger, jednou se k němu odrazil puk od Svobody, podruhé si Burger vybruslil z rohu, ale jeho pokusy zlikvidoval Svoboda.

Stejně jako druhou třetinu, tak i tu třetí začali Bílí Tygři náporem, ale vytěžili jen přesilovku. Tu nevyužili, hosté hráli v oslabení velmi dobře. Ve 44. minutě se dral do šance Korhoň s Haškem, ale nedotáhli ji do konce. Z bleskového protiútoku pálil nebezpečně Irgl. Za tři minuty odehrával Svoboda puk a po ataku na něj fauloval Čakajík. Vítkovice v přesilovce dobře kombinovaly, ale koncovka byla špatná. Krayzel netrefil v dobré pozici skákavý puk. Sotva se Čakajík vrátil a pobyl chvíli na ledě, šal na trestnou lavici znovu. Moravec chyboval, před modrou zachytil puk Burger a Čakajík ho zastavil za cenu faulu. Vítkovice se dostávali do tlaku, který jim Liberečtí zbytečnými chybami nabídli. O kuriózní branku se pokoušel Ivan Padělek, který srážel letící puk rukou směrem na Svobodu, ale ten byl pozorný. Největší šanci přesilovky měl Ficenc, ale ani jeho střela si nenašla cestu do Svobodovi sítě. V 52. minutě nedal jednu z největších šancí hostí Hubáček, kterého před brankou pěkně našel Tomášek. Hubáček si položil i Svobodu, ale nakonec ho nepřestřelil. Několik uplynulých minut patřilo Vítkovicím, ale také Svobodovi. Uklidnění pro Liberec přinesl až faul Zápotočného v 53. minutě. Domácí ale chybovali a nabídli šanci Ivanu Padělkovi. Ten po přihrávce Turka pálil od kruhů velmi tvrdě, ale Svobodu nepřekvapil. V předposlední minutě utkání se snažili vítkovičtí střelci Turek a Aleš Padělek připravit Svobodu o čisté konto, ale neuspěli. Čtvrt minuty před koncem rozhodnutého utkání vypukla na ledě bitka. Začal ji Verčík naražením Zápotočného na mantinel a ten se šel tvrdě mstít. Do bitky se zapojil i Čakajík, a Novák proti dalším hráčům Vítkovic. Verdikt hlavního rozhodčího zněl: Novák a Zápotočný na 5 minut plus do konce utkání. Na výsledku duelu to už nic nezměnilo, Bílí Tygři vyhráli zaslouženě 3:0 a posunuli se na dva body od vytoužené osmičky. Oldřich Svoboda vychytal druhou nulu za sebou, čtvrtou v této sezóně a 33 v kariéře. Byl rozhodně jedním z hlavních pilířů televizního vítězství.