Zápas se Slavií prakticky okopíroval předchozí duel Tygrů proti Plzni

Date of publication Author Patrik Kubečka, Ondřej Flanderka

Praha/Liberec - V šestatřicátém kole se liberečtí hokejisté vydali na led pražské Slavie a v hlavním městě prakticky okopírovali výkon z předchozího zápasu proti Plzni. Po vyrovnané první třetině propadli Severočeši v prostřední části a ani velký tlak v závěru na body nestačil. Branky Tygrů obstarali Milan Bartovič, <b>Zdeněk Blatný</b> a Jan Plodek.

36. kolo, úterý 30. prosince 2008
4:3
(0:0, 4:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 22. Červenka (Kadlec, Bednář), 26. Hruška (Kadlec, Beránek), 27. Micka (Jelínek), 33. Doležal (Tomica, Sloboda) – 32. Bartovič (Šachl, Blatný), 45. Blatný (Šachl, Bartovič), 49. Plodek (Klimenta, Moravec). Rozhodčí: Husička – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:7. Využití: 2:0. Diváci: 5534. Střely na branku: 43:33. Průběh utkání: 3:0,3:1,4:1,4:3.

HC Slavia Praha

Neruda - Kadlec, Drtina, J. Novák, Žižka, Sloboda, Kolařík, - D. Hruška, Beránek, Vondrka - Bednář, Červenka, Sklenář - Micka, Kraft, Tomica - T. Svoboda, P. Jelínek, Doležal - M. Čermák .

Fikrt (33. Stejskal) - Holub, Modrý, Jiruš, Moravec, Žabka, Derner, Zíb - Nedorost, Kašpařík, Pletka - Klimenta, Plodek, Podkonický - Šachl, Blatný, Bartovič - Vantuch, Dušek, Pabiška - Jech.

Do utkání vstoupili aktivněji hosté, kteří se tlačili před bránu Stanislav Nerudy, puk za jeho záda ale neprotlačili. Nejvíce se slávistický gólman zapotil v osmé minutě, kdy ho štiplavou ránou k levé tyči prověřil Andrej Podkonický. Neruda jeho pokus ovšem vyrazil.

Liberecký tlak postupně uvadal a iniciativu přebrali domácí. Udeřit mohl Milan Kraft, kterého ke skórování vybídl chytrou nahrávkou Jaroslav Bednář, slávistická devítka se k puku ale nedostala. Ve dvanácté minutě byli blízko ke gólu hosté, konkrétně Václav Nedorost. Ten zády k brance tečoval nahození Modrého a puk orazítkoval tyč. Těsně před koncem třetiny mohl rozradostnit červenobílé příznivce kapitán Josef Beránek, tváří v tvář Michalu Fikrtovi však trefil pouze libereckého brankáře.

Zatímco v první dvacetiminutovce se na gól čekalo marně, ve druhé části hry jich bylo k vidění hned pět. Kanonádu odstartoval v čase 21:21 kanonýr Roman Červenka, který v přesilovce pět na čtyři nastavil hůl do střílené nahrávky Kadlece, a puk skončil v síti – 1:0.

Uplynuly tři minuty a Slavia vedla o dvě branky. Prsty v tom měl opět agilní Kadlec, jehož pumelice od modré se od zadního mantinelu odrazila přímo před brankoviště, kde měl neobsazený David Hruška již velmi snadnou úlohu - 2:0. Černé chvíle hostů poté korunovala minela Fikrta, jenž za svá záda pustil slabou střelu Tomáše Micky - 3:0.

Liberečtí se zpět do utkání dostali ve dvaatřicáté minutě, kdy z mezikruží pohotově překonal Nerudu Milan Bartovič. Hosté se ale ze snížení dlouho neradovali. Po krásné individuální akci se prosadil Jiří Doležal, který snadno obešel váhajícího Vantucha a střelou po ledě vyhnal Fikrta z brány – 4:1. Do liberecké klece se poprvé v letošní sezóně postavil Jiří Stejskal. Svěřenci trenéra Pešána mohli odpovědět z hole aktivního Bartoviče, Nerudův beton si s jeho dělovkou ale poradil.

Závěrečná část hry patřila hostům. Nejprve se v čase 44:53 prosadil Zdeněk Blatný, který využil zmatky v domácí obraně a zblízka skóroval – 4:2.

O čtyři minuty to bylo už jen o gól – kotouč se po střele Moravce odrazil ke Klimentovi, který našel volného Jana Plodka a ten puk zasunul za dezorientovaného Nerudu – 4:3. Tygrů bylo rázem plné kluziště, což nejlépe demonstroval náhlý únik Petra Šachla, před nímž na poslední chvíli odvrátil puk tygří skok brankáře Slavie.

Závěrečný tlak hostujícího celku pak ztlumilo vyloučení Žabky, takže Slavia vedení už udržela a připsal si cenné tři body. Liberec jede domů s prázdnou.