Zápas velkých návratů

Date of publication Author aVAL

Bílí Tygři sehráli zápas jež lze opravdu směle označit "Zápasem návratů". Po devíti zápasech bez výhry se jim podařilo letos již podruhé porazit Plzeň, mimo jiné i díky třem asistencím explzeňského Michala Straky. Střelecky se dnes prosadil Radoslav Kropáč, u nějž platí, že pokud se trefí on, Tygři zápas vyhrávají. Dnes byl vyhlášen i nejlepším libereckým hráčem. Do statistik se vrátil i útočník <b>Mojmír Musil</b> (na snímku) asistencí a gólem. Do sestavy se vrátil po zranění i útočník Vítězslav Jankových.

, pátek 29. listopadu 2002
6:3
(2:0, 2:3, 2:0)

Branky: 17. Kábrt (V. Novák, Kašpařík), 20. Krstev (Michal Straka, Kropáč), 30. Musil (Michal Straka, Jiří Hanzlík), 32. Kropáč (Čakajík), 47. Kropáč (M. Straka, Musil), 60. Kašpařík (V. Novák) - 26. Hurtaj (Kubeš), 29. Matějovský (Kubeš, Řezníček), 33. Ujčík (Štefanka). Rozhodčí: Homola - Šimůnek, Tošenovjan. Vyloučení: 4:8. Využití: 2:1. Diváci: 3500.

Falta - Jiří Hanzlík, Krstev, Kočí, Čakajík, R. Pospíšil, J. Moravec - Kropáč, M. Straka, Musil - V. Novák, Kašpařík, Kábrt - Rozsíval, Plodek, Hájek

HC Škoda Plzeň

Z. Šmíd - Kubeš, Řezníček, M. Divíšek, Mazanec, Vobořil, M. Výborný - Ujčík, Štefanka, Matějovský - M. Dvořák, J. Straka, Andrašovský - Švík, Hurtaj, Adamský - Koreis, R. Procházka, Volák

Utkání začali Tygři oslabením, do kterého je poslal Pavel Kábrt, ale početní stav ihned srovnal plzeňský Mazanec. Šanci si ale nevytvořil ani jeden tým. Až ve 4. minutě se snažil před Faltou dorážet plzeňský Řezníček. Na Zdeňka Šmída vyslal první střelu Kábrt až v minutě šesté. Liberec kombinoval, hladce procházel přes střední pásmo, ale v útočném se Tygři nemohli dostat ke střelbě. Adamský oslabil Keramiky v 10. minutě, ale jedinou a vyloženou šanci této přesilovky spálil Musil. Ve 13. minutě zůstala odkrytá liberecká brána, ale naštěstí pro domácí nebyl poblíž nikdo na dorážku. Patriku Rozsívalovi nevyšel brejk, ani Kropáč nepřekvapil Šmída. Domácím vyšla až akce v 17. minutě, kdy po kombinaci Kašpaříka s Novákem dostal puk osamocený Kábrt a doklepl puk do plzeňské sítě. Po nepovedeném útoku Keramiků srazil Ujčík loktem Kropáče a následující přesilovku Tygři využili v poslední minutě první třetiny. Po ukázkové kombinaci na jeden dotek vstřelil Angel Krstev druhý gól Liberce.

Na začátku druhé třetiny pálil vedle od modré Čakajík a "na oplátku" prověřil Faltu plzeňský Josef Straka. Tygři pozorně bránili a dařilo se jim rozbíjet plzeňské rozehrávky. Vyložené šanci, kdy měl ve 24. minutě Viktor Ujčík zcela odkrytou bránu, zabránil pohotový Falta. Ten zabránil i Švíkovi ve změně stavu a kapituloval až při střele Hurtaje, který snižoval na 2:1. K vyloučenému Čakajíkovi se přidal na trestné lavici minutu a půl poté Pospíšil a Plzeň hrála půl minuty přesilovku 5 na 3. Ve stejné vteřině, kdy se Čakajík vracel na led využil početní převahu Matějovský a srovnal na 2:2. Ve 30. minutě vyloučil rozhodčí plzeňského Dvořáka, liberečtí uzavřeli obranu hostů do zámku a po krásné kombinaci získal pro svůj tým vedení Mojmír Musil, jenž se trefil poprvé po své herní přestávce. O dvě minuty poté přišel další gólový návrat - Radoslav Kropáč dostal od svého reprezentačního kolegy Čakajíka přihrávku přes dvě čáry, ujel plzeňskému obránci a nadvakrát překonal Zdeňka Šmída, který je v Plzni na hostování právě z Liberce. Minutu na to, po vyloučení na obou stranách ujel libereckým obráncům Ujčík, prostřelil Faltovy betony a tím snížil na 4:3. Plzeň se snažila stále více útočit, ale Tygři dávali najevo, že ještě neřekli v dnešním zápase poslední slovo.

Liberecký Kropáč byl při svém úniku hákován, takže nemohl pořádně vystřelit, ale podle rozhodčího bylo vše v pořádku. Nikoliv však o chvilku později při podražení plzeňským obráncem Divíškem. Při přesilovce si vytvořili liberečtí šance, ale zápis do statistik se nekonal. Červené světlo se rozsvítilo až ve 47. minutě, kdy střílel Kropáč a jeho střela přeskočila klečícího Šmída a skončila v brance. Liberecký kapitán si při tomto gólu připsal již třetí asistenci za tento zápas. Plzeňští fanoušci to ocenili lahví vhozenou na led. Plzeň za stavu 5:3 otevřela hru a v 51. minutě vyrážel zázračně Falta. Musil byl při brejku stáhnut hokejkou plzeňského Kubeše a místo všemi očekávaného trestného střílení udělil rozhodčí "jen" dvouminutový trest. Tým Keramiků stáhl po nevyužité přesilovce domácích brankáře. Pavel Kašpařík napoprvé nedal do prázdné branky, ale o chvilce později se mu to za asistence Václava Nováka podařilo a určil konečný stav zápasu na 6:3. Diváci ocenili návrat Tygrů mezi naplno bodující týmy potleskem trvajícím prakticky vzato po celou poslední minutu.