Zázrak se dostavil! Dvacítka v přímém souboji o čtvrtfinále vyhrála v Pardubicích

Date of publication Author Jan Kousal

Pardubice/Liberec - Před utkáním na půdě silných Pardubic figurovala liberecká dvacítka na nepostupovém pátém místě nadstavbové skupiny a nic než vítězství zkrátka nepřipadalo v úvahu. A povedlo se! Jirušova družina zvítězila 4:1 a v play-off vyzve Kladno.

N10, pátek 16. března 2018
1:4
(0:0, 0:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 46. Mert (Pražák, Kusý) – 38. Jeník (Starosta), 49. Jeník (Starosta), 58. Teplý (Chrtek), 59. Hrabík (Starosta, Průžek). Rozhodčí: Veselý – Pechánek, Roischel. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 150. Střely na branku: 31:26. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4.

HC Dynamo Pardubice

Klouček – Bučko, Javůrek, Jelínek, Mert, Pražák, Žouželka, Zukal – Antoníček, Dušek, Kusý, Machač, Machala, Martinec, Matýs, Pochobradský, Veverka, Zídek.

Žajdlík – Bednář, Benák, Hanousek, Krejsa, Kunst, Miročnikov, Starosta, Turský – Burda, Chrtek, Holenda, Hrabík, Jeník, Jursa, Nezbeda, Piroutek, Průžek, Šír, Teplý, Wiencek

Přímému souboji o místo do vyřazovacích bojů dlouho kralovali oba brankáři. V první třetině mířilo na Matěje Žajdlíka devět pokusů, na pardubického Milana Kloučka pak dokonce ještě o dva více. Střelcům však nebylo přáno, a tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu.

Po změně stran Východočeši přidali. Na libereckou bránu vyslali více než dvojnásobek střel než Severočeši, jenže to nakonec byl právě domácí tým, který kapituloval jako první. Přesně dvě minuty před koncem periody otevřel skóre Jan Jeník a Tygři rázem byli jednou nohou v play-off.

Lepší nástup do třetí třetiny však měli Pardubičtí, kterým se podařilo vyrovnat zásluhou Jakuba Merta. Vyřazovací boje ale Východočechům zůstaly zapovězeny. Krátce před polovinou dvacetiminutovky poslal Bílé Tygry do play-off Jan Jeník.

Na Jeníkovy branky pak šelmy dokázaly navázat v samotném závěru zápasu. Na 3:1 zvýšil Michal Teplý a definitivní tečku v podobě trefy do prázdné brány přidal Kryštof Hrabík. Po šedesáti minutách svěřenci Valdemera Jiruše mohli tím pádem slavit postup do play-off, ve čtvrtfinále je čeká silné Kladno.