Bílí Tygři Liberec

Hlinka Gretzky Cup? Hrozně jsem si to užil, říká obránce Hampl

Date of publication Author Jan Kousal

Břeclav - Pavel Čajan a Jan Hampl mají za sebou obrovskou hokejovou školu. Zatímco první z dvojice Tygrů na Hlinka Gretzky Cupu poctivě plnil pozici brankářské dvojky, ten druhý patřil k pilířům obrany. „Herně to ode mě nebylo špatné,“ věří sedmnáctiletý bek.

Vytíženější z obou Tygrů nechyběl ani v jednom utkání národního týmu na turnaji a podle svých slov bude na Hlinka Gretzky Cup vzpomínat. „Hrozně jsem si to užil. Týmový úspěch se sice nekonal, ale řekl bych, že to ode mě nebylo herně špatné.“

Češi měli velká očekávání, nakonec ale skončili pátí. Hned na úvod turnaje však měli namále. „První zápas se Švýcary jsme trochu podcenili. Když jsme je v přípravě dvakrát porazili o tři čtyři góly, tak jsme si asi mysleli, že to půjde samo,“ hledal příčiny neslaného začátku Hampl. Tým reprezentačního kouče Karla Berana nakonec zvítězil až po nájezdech.Pak nastaly pro Hampla i celou českou obranu krušné časy. Prohry 1:5 s Finy a 1:7 s Kanadou odsoudily naše k boji o páté místo. „Proti Finům nám vůbec nešly nohy. Do zápasu s Kanadou jsme dali všechno, ale bohužel se to nepovedlo. Měli lépe zvládnuté předbrankové prostory,“ mrzelo trochu libereckého obránce.

A pak přišlo vítězné loučení proti Spojeným státům. Češi urvali duel v prodloužení a zajistili si páté místo. „Jako náplast to úplně neslouží. Výhra nad Američany potěší, ale raději bych bral semifinále,“ zůstala Hamplovi pachuť i po vítězném závěru turnaje.

Liberecký obránce se ale na minulý týden dívá i z té lepší stránky. „Hokej na mezinárodní scéně je vždycky super a má kvalitu. Je fajn si ho občas zahrát,“ přiznal. Zároveň mu konfrontace s nejlepšími hráči své věkové kategorie ukázala směr, kterým se chce ubírat dál. Vždycky je přece co zlepšovat! „Měl bych pracovat na rychlosti. Kanadští beci jsou ještě někde jinde,“ vysekl Hampl poslední poklonu stříbrným javorovým listům.

Pro sdílení musíte povolit cookies sociálních sítí. Detaily a nastavení

Sdílet

Nejnovější video

SESTŘIH | Bílí Tygři - Škoda Plzeň 2:3p

Nejnovější články

Tygři v zápase plném zvratů předčili Třinec v prodloužení

Obránce Jakub Šedivý míří na hostování do Českých Budějovic

Michal Bulíř vyrovnal střelecký rekord Petra Nedvěda!

Z našeho fanshopu

Hra stolní Bílí Tygři Liberec - MIDU Games

690 Kč
Koupit

Kšiltovka modrá s logem a drápem

450 Kč
Koupit

Sklenice na pivo 460ml

175 Kč
Koupit

Šňůrka na krk Hockey Team

70 Kč
Koupit