Po Vánocích jsem se vrátil s čistou hlavou, hlásí střelec Petr Gajda

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - Tygří dorost má za sebou nesmírně povedený víkend, doma si totiž vyšlápl na Brno i Třinec. K výhře nad Oceláři přispěl dvěma góly Petr Gajda, kterého těšily zlepšené výkony celého týmu. "Poslední dva zápasy nám ukázaly cestu," potvrzuje šestnáctiletý útočník.

Vítězství nad Třincem se nerodilo úplně snadno, soupeř se nevzdával a dotahoval. Jak bys zápas okomentoval?
Z naší strany tam byla zbytečná vyloučení, kterými jsme Ocelářům dávali možnost nadechnout se. Sami jsme je tím dostávali na koně. Kdybychom nebyli tolikrát venku, myslím si, že by to nemuselo být tak náročné.

Na druhou stranu to určitě bylo zasloužené vítězství, po většinu utkání jste přece jenom měli navrch...
Souhlasím, dali jsme do toho všechno. O přestávce po druhé třetině jsme si v kabině řekli, že prostě musíme vyhrát, chceme z víkendu šest bodů a dotáhnout se na nejlepší čtyřku, abychom měli dobrou výchozí pozici do play-off a nemuseli jezdit na Moravu.

Víkend se povedl i tobě osobně. Proti Kometě jsi vstřelil jednu branku, Třinci dokonce dvě. Co na to říkáš?
Přes Vánoce jsem od trenérů dostal trochu volna, abych se srovnal v hlavě. Teď jsem se vrátil s čistou hlavou a po delší době jsem odehrál zápasy s velkým časem na ledě. V domácím prostředí se mi hrálo moc dobře.

Měl jsi tam ještě dva samostatné úniky, kterými jsi mohl zkompletovat hattrick. Nejprve jsi zkusil přímou střelu (stejně jako při gólu na 2:1), poté sis gólmana chtěl roztáhnout. Snažil ses ho tím překvapit?
Přesně tak. Tu první akci jsem se pokusil vyřešit spíš umístěnou střelou, nebyla to žádná rána. Trefil jsem ale brankáře do betonu. Druhý nájezd jsem chtěl uklízet mezi nohy, bohužel to nevyšlo.

Ukázaly vám poslední dva zápasy směr, jakým se chcete prezentovat?
Určitě, takhle nějak si to představujeme. Musíme se toho držet i dál!

Nejnovější video

SESTŘIH | Bílí Tygři - Škoda Plzeň 2:3p