Petr Kváča: Podali jsme výkon, na kterém se dá stavět

Date of publication Author Kristýna Šlechtová

Liberec – Se Spartou je to vždy boj o každý centimetr ledu a ani tento duel nebyl výjimkou. Utkání nakonec rozhodly až samostatné nájezdy, kde byl bohužel lepší pražský soupeř. Celé utkání Severočechy držel skvělý Petr Kváča. „Je to pro mě cenná zkušenost do dalších zápasů,“ říkal po nájezdech liberecký brankář.

Co takový zápas udělá se sebevědomím?
Máme bod a jsme za něj moc rádi. I když je jen jeden, tak po té sérii, kterou jsme měli, je to světélko, na němž můžeme stavět. Když si vezmu, že jsme odehráli takový zápas se Spartou, která je v laufu, tak to ukazuje, že jsme na dobré cestě.

Měla hra parametry, jaké byste chtěli?
Zaměřuji se na obranné pásmo, ale celkově se zlepšujeme. Vzadu pracujeme na tom, abychom soupeřům nedali ani kousek ledu a nenechali je vydechnout. Naši útočníci se zase rvou do brány. Výkony jsou lepší a lepší. Musíme si věřit a jít do každého zápasu na sto procent.

Sparta hodně najížděla k tobě do brankoviště z rohu, pociťoval jsi to?
Je to jejich styl hry. Měli tam příležitosti, ale kluci je parádně rozebrali. Vím, že tohle hrají, tak jsem se na to mohl připravit.

Trenér Patrik Augusta o nájezdech

„Bylo vidět, že jsme byli trochu nervózní, několika hráčům přeskočil puk hokejku. Neproměnili jsme ani jeden a vůbec jsme tím nepomohli Petrovi, což mě mrzí, neboť nás držel celý zápas. Nájezdy jsou už technická disciplína a Sparta v nich byla lepší.“

Pražané se při nájezdech trefili dvakrát přímou střelou. Dalo se to vůbec chytit?
Všechno se dá chytit, ale taky pustit. Hráči mají určitou kvalitu, proto jezdí nájezdy. Je to zkušenost pro mě do příštích zápasů.

Jedna vaše výhoda po faulu byla opravdu dlouhá. Odpočinul sis na střídačce?
Zkusil jsem si být jako hráč. Strávil jsem na střídačce asi tři a půl minuty, bylo to vážně zvláštní.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu