Kapitán stříbrného týmu Nezbeda: Tohle jsem nečekal, na kluky jsem hrdý!

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - Hodně emotivní večer prožil ve čtvrtek kapitán U20 Lukáš Nezbeda, který svůj tým po skvělém návratu do finálové série v sedmém utkání jen těsně nedovedl až na samotný vrchol. "Byla tady skvělá parta kluků. I když to možná někdy nevypadalo, tak na ledě jsme se vždycky dokázali semknout," říká.

Ve finále to těsně nevyšlo, ale převládá hrdost na tým?
Teď cítíme zklamání, protože se prohrálo. Věřím ale, že s odstupem času všichni uznáme, že to byla výborná sezóna. Druhé místo je prostě úspěch. Osobně jsem to před sezónou nečekal, jsem na kluky velice hrdý.

Série se nevyvíjela dobře, ale dokázali jste ji natáhnout až do sedmého utkání...
Za stavu 1:3 na zápasy jsme se vraceli do Liberce a nic jsme nevzdávali. Řekli jsme si pár věcí, které musíme změnit a musíme prostě bojovat. Doma jsme to zvládli, pak i u nich. To byl podle mě nejlepší zápas celé série. Bohužel, sedmý duel už jsme nevyhráli. I tak to bylo parádní finále.

Vypovídá váš návrat do série o tom, že v týmu byla velká psychická odolnost?
Myslím, že ano. Byla tady skvělá parta kluků. I když to možná někdy nevypadalo, tak na ledě jsme se vždycky dokázali semknout. Moc všem děkuju, protože tohle byla parádní sezóna.

Sedmé střetnutí bylo hodně vyrovnané. Co myslíš, že nakonec pro Plzeň rozhodlo?
Nevím. V první třetině si myslím, že byl soupeř lepší. Ve druhé části jsme měli víc ze hry my, ale byla škoda, že jsme hned po vyrovnání inkasovali na 1:2. Ve třetí třetině jsme dostali třetí gól, pak už to bylo těžké.

Bodově jsi prožil fantastickou sezónu, skvěle ti vycházela hlavně spolupráce s Adamem Měchurou a Jakubem Zajíčkem. Věříš, že tě ten rok může posunout i individuálně?
Doufám, že ano. S Měchym a Zajdou jsem v lajně hrál moc rád, prakticky celou základní část jsme spolu byli ve formaci. Jsem s tím za nás všechny velice spokojený.

Co říkáš na to, kolik diváků na finálové zápasy chodilo?
Ty návštěvy jsou podle mě na juniorskou extraligu veliký úspěch. Moc děkuji všem fanouškům, kteří dorazili. Jsem pyšný.

Dokážeš jmenovat jeden moment, který ti ze sezóny nejvíc utkví v paměti?
Když jsme si před play-off dali stmelovačku, byla to super akce. Řekli jsme si, že chceme dojít daleko a užili jsme si to. Pak už následovaly vyřazovací boje a druhé místo.