Snažil jsem se, aby na bráchu šlo co nejméně střel, usmívá se po obratu Adam Král

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - Tři body proti Spartě? Z pohledu liberecké juniorky by se to dalo hodnotit jako královská výhra. Nejen, že Bílí Tygři po třech prohrách díky skvělému obratu znovu slavili, ale zároveň se na ledě poprvé v jednom týmu setkali bratři Králové. Šestnáctiletý Adam při svém třetím startu v U20 podal v obraně velmi dobrý výkon, devatenáctiletý Daniel ho byl připravený podržet z branky.

Je to úleva, že jste po třech prohrách dokázali takhle zabrat?
Všichni jsme byli na konci moc šťastní, že to vyšlo. Je to super. Už jsme to po těch třech prohrách potřebovali, za obrat jsme tedy o to radši. Celkově to byl dobrý zápas, který celý tým odmakal.

Čím to, že jste ve třetí části utkání takovým způsobem zvrátili?
V kabině jsme si řekli, že to prostě musíme otočit a vyhrát. Věděli jsme, jak důležitý zápas to pro nás je. Všichni jsme se kousli a povedlo se nám to.

Znovu jsi měl možnost předvést se v juniorce, co na příležitosti říkáš?
Jsem za to moc rád. Juniorská extraliga je rychlejší, než tempo, na které jsem byl zvyklý z dorostu. Snažím se každé střídání odmakat na maximum a hrát co nejlíp.

Takže největší rozdíl mezi U20 a U17 je rychlost?
Přesně tak, ještě v síle hráčů.

Poprvé sis zahrál na takové úrovni v jednom týmu s bráchou! Jaké to bylo?
Byl jsem nervózní. Nechtěl jsem něco pokazit, aby kvůli mně brácha nedostal gól. (smích) Snažil jsem se, aby na něj šlo co nejméně střel. Myslím, že se mi to docela dařilo.

Říkal ti brácha něco před zápasem?
Hlavně, ať to hraji v klidu, nezmatkuju a hraji zodpovědně dozadu.

Přišla se podívat rodina?
Ano, přijela mamka se sestrou. Mamka byla šťastná, že konečně hrajeme spolu. Věřím, že si zápas užila.

V závěru utkání byly na střídačce skvělé emoce, výhru jste výborně oslavili i v kabině. Jak to po předchozích nezdarech chutnalo?
Tyhle pocity po vítězství jsou vždycky super, a jsme moc rádi, že jsme si je tentokrát užili. Kvůli takovým emocím hokej hrajeme.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR