Mikuláš Jenčovský: Svou premiéru jsem si užil, atmosféra byla neskutečná

Date of publication Author Natálie Kopecká

Liberec - Mikuláš Jenčovský, jenž je kapitánem liberecké juniorky a patří mezi důležité opory mládežnického týmu, si ve svých devatenácti letech připsal svůj první extraligový start. Jeho premiéra mezi dospělými byla úspěšná, Tygři smetli Olomouc 6:1.

Máš za sebou extraligovou premiéru, jak bys zápas zhodnotil?
Byl to výborný zápas, který jsme perfektně zvládli. Drželi jsme tempo po celou dobu utkání, a tak se nám podařilo zvítězit.

Jak sis svůj první zápas v extralize užil?
Užil jsem si to moc a to zejména proto, že se hrálo doma. Atmosféra byla neskutečná, byl to pro mne velký zážitek.

Pociťoval jsi předzápasovou trému? Přece jen se jednalo o tvé první vystoupení před tak početným publikem.
Vůbec jsem to nevnímal. Bral jsem to jako každý jiný zápas a myslím, že jsem to zvládl.

Jak ses dozvěděl, že do zápasu proti Olomouci nastoupíš?
Po pondělním zápase s juniorkou mě kontaktoval trenér pan Lobo, který mě informoval, že se mám dostavit na předzápasový meeting A-týmu s tím, že večer budu hrát.

Je v kabině A-týmu někdo, kdo je tvým vzorem?
Není nikdo konkrétní, ke komu bych vzhlížel, je tam celá řada skvělých hráčů, od kterých se mám co učit.

Vnímáš rozdíly mezi juniorským hokejem a tím dospělým?
Rozdíly vnímám, nejen tempo hry je jiné, ale dospělý hokej je také silovější zejména v soubojích u mantinelu.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu