Bílí Tygři si v Evropě pohoršili

Date of publication Author Jan Rachota

Tak jako každoročně je i letos na světě žebříček 250 nejlepších týmů Evropy sestavovaný statistiky francouzského serveru www.hockeyarchives.info. Loňská neúspěšná sezóna se v něm projevila, Tygři zaznamenali propad o 47 míst a celkově jsou 67.

Určující pro pořadí jsou výsledky z ligových a pohárových zápasů, přičemž větší váhu mají body ze základní části. Roli také hraje náročnost soutěže. Francouzský server www.hockeyarchives.info považuje dlouhodobě za nejnáročnější soutěž ruskou Superligu, následuje nejvyšší švéská liga a finská SM-Liga. České O2 extralize patří čtvrté místo.

Z českých klubů se nejvýše umístila Slavia, která vyhrála základní část a v play-off prohrála až finále s Energií Karlovy Vary. Patří ji 15. místo (o tři místa horší než vloni). Na 18. místě lze najít právě mistra z Karlových Varů (o jedno místo horší než vloni). Třetí z českých zástupců je Sparta na 27. místě (polepšila si o +26 příček).

Českým "skokanem roku" není žádný extraligový tým, ale prvoligová Chrudim! Ta si polepšila o neuvěřitelných 120 příček. Z extraligových celků si v této disciplíně nejlépe vedly Pardubice, které si polepšily o 42 míst.

Bílí Tygři byli vloni dvacátí, letos si tak pohoršili o 47 míst a jsou 67. V příští sezóně tak budou napravovat nejen svou českou, ale i evropskou reputaci. V posledních letech se totiž drželi dlouhodobě v elitní dvacítce.

Zajímavostí je, že do žebříčku se vešla i farma Tygrů v Benátkách, ta skončila 242.

Čelo si přivlastnily ruské kluby v pořadí Kazaň, Ufa, Jaroslavl, Atlant Mytišči. Pětici uzavírá švédský Färjestad.