Ohlasy k zápasu

Adam Musil: Je to moje první velké vítězství, oslava s fanoušky byla super

Liberec - Bílí Tygři si hned na první možný pokus zajistili Prezidentský pohár pro vítěze základní části Tipsport extraligy. Zlomový gól měl v souboji s pronásledovatelem z Plzně na svědomí Adam Musil, který si angažmá pod Ještědem užívá. "Jsou tu nastaveny vysoké standardy, které všichni chtějí plnit," potvrzuje.

Na rozhovor jsi přišel vlastně rovnou z oslav. Tak jaké máš bezprostřední pocity?
Je to skvělé! Víme, že nás ještě čeká kus práce, avšak Prezidentský pohár byl jedním z našich cílů. Jsme moc rádi, že se nám ho podařilo získat.

S Plzní jste podali hodně obětavý a bojovný výkon. Nepřipomínalo ti to už trochu play-off?
Určitě. Teď máme ještě čtyři duely základní části, pak už se bude lámat chleba. Už jsme se přesvědčili, že v extralize celkově není žádný lehký soupeř. Musíme pokračovat v nastolené práci a co nejlépe se naladit na play-off.

Přispěl jsi parádním vítězným gólem, když jsi kotouč napálil hned po dopadu. To se asi povede jednou za spoustu pokusů.
To zřejmě ano. Byl to i malinko díl náhody, avšak jsem moc rád, že to tam padlo.

Co bys řekl, že herně vyrovnaný souboj s Plzní naklonilo ve váš prospěch?
Celých šedesát minut jsme makali, bylo to hodně ubojované. Ne každý zápas to může být krásný hokej. Tentokrát jsme si naší bojovností zasloužili vyhrát.

"Snažím se pomáhat, jak jen můžu"

Poslední dobou se o poháru hodně mluvilo, teď už máte jistotu. Je to velké uklidnění?
Samozřejmě, ale to neznamená, že poslední čtyři kola nebudeme chtít vyhrát! Nic to nemění, chceme, aby se nám povedla i závěrečná utkání před play-off.

Už jste byli v kabině, ale přestože tady pohár fyzicky nebyl, fanoušci si vás vyžádali znovu na led. To je hezké gesto, že?
Že tady Prezidentský pohár dnes nebyl, nevadí. Doufáme, že na konci přivezeme ten hlavní! Pro mě to byl super zážitek, doposud jsem nic takového nezažil. Je to moje první velké vítězství. Doufám, že brzy přijdou další.

V Liberci jsi prvním rokem. Jak okem nováčka hodnotíš působení v týmu, který za posledních pět let získal čtvrtý Prezidentský pohár?
Je vidět, jakou kvalitu zdejší organizace má. Jsou tu nastaveny vysoké standardy, které všichni chtějí plnit.

Vybudoval sis stálé místo v sestavě, daří se ti bodovat. Jak si jízdu celého týmu užíváš?
Jsem moc rád, že o mě Bílí Tygři měli před sezónou zájem. Snažím se pomáhat, jak jen můžu. Věřím, že budu pro tým co nejvíce prospěšný.

Fotogalerie

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner