Ohlasy k zápasu

Během prodloužení jsem mohl být divákem, směje se Dominik Hrachovina

Liberec - Úterní utkání proti Dynamu se neslo ve vyrovnaném duchu, ale Liberečtí dokázali dvakrát vyrovnat šikovnými trefami Libora Hudáčka a Radana Lence. O výsledku urputného boje se tak muselo rozhodnout až v nájezdech, kde se předvedl maskovaný muž Dominik Hrachovina. Ten za svá záda nepustil ani jeden pokus! „Mrzelo mě, že jsem nechytl ten první gól z úniku, takže jsem to chtěl napravit, což se povedlo,“ oddechl si rodák z Brna.

Odehrál jsi pátý zápas a popáté slavíš výhru. Jaké jsou tvé pocity?
Rozhodné dobré, skvěle jsme to ubojovali. Soupeř hrál jako o život a nedál nám nic zadarmo. Po nájezdech super dva body, za které jsme vděční.

Jak reaguje gólman na situaci, kdy se vyrovnaný stav posune až do nájezdů?
Nijak zvláštně, jede se dál. Moje práce je chytat a stát tam až do konce zápasu. Mrzelo mě, že jsem nechytl ten první gól z úniku, takže jsem to chtěl napravit, což se povedlo.

Pardubice mají s vámi celkem vyrovnanou bilanci. Připravovali jste se na ně nějak zvláštně?
Pro ně je aktuálně každý zápas neskutečně důležitý a nemůžou si dovolit ztrácet žádné body. Nicméně nijak speciálně jsme se nechystali. Je to stejné jako na každého jiného soupeře.

Co jsi dělal během prodloužení, kdy se k tobě puk skoro vůbec nedostal, jelikož byla pardubická klec obléhaná skoro čtyři minuty?
No, mohl jsem být divákem v hledišti, chyběl mi už jen popcorn (úsměv). V bráně jsem to prostál a prokoukal a pak se vrhl na nájezdy.

S českou extraligou máš minimální zkušenosti. Měl jsi tedy těsně před nájezdy nějakou přípravu?
Ani ne, jen jsme prohodili pár slov s panem Martinem Láskou. Pro mě je nový každý hráč, tým i zápas, takže je těžké se připravit. Já jsem ale pro všechny také nový, tudíž je to padesát na padesát.

Ve čtvrtek vás čeká na domácí půdě Kometa Brno. Co od ní čekáš?
Bude to rozhodně těžké utkání. Po pár porážkách určitě budou chtít vzít všechny body.

Je to pro tebe něčím speciální zápas, když jsi v Brně vyrůstal?
Sice jsem se tam narodil, ale nic víc v tom není, možná to bude potom v brněnské hale zajímavější. Za ten klub jsem ale v životě nehrál, takže k němu zas tak velký vztah nemám.

Fotogalerie

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner