Bílé Tygry čeká domácí odveta s Mountfieldem, odčiní předchozí neúspěch?

Date of publication Author Martin Zíta

L i b e r e c - Osmatřicáté kolo Tipsport extraligy přinese pod Ještěd podruhé v sezoně hokejisty z Hradce Králové. Na jejich první zápas na ledě Liberce Bílí Tygři a jejich příznivci nevzpomínají v dobrém. Podaří se to Severočechům odčinit? To uvidíme v neděli, úvodní buly padne netradičně již v 16 hodin!

Mountfield HK

Hokejisté z Hradce Králové ve své první extraligové sezoně v novém kabátu mohou být zatím spokojení. Po téměř čtyřiceti zápasech stále drží druhé místo za suverénem ligy Spartou, když nastřádali 69 bodů. Ovšem třetí Plzeň se už přiblížila jen na pouhé tři body.

Jiří Šimánek je jedním ze sedmi absentujících hráčů.

Mountfield tedy potřebuje znovu zabrat, jelikož poslední týdny nejsou jeho nejslavnějšími. Z posledních pěti zápasů vyhráli jen dvakrát – v derby s Pardubicemi a v Chomutově. Mezi těmito tříbodovými zisky však utrpěli tři porážky v řadě.

Situaci navíc výrazně komplikuje rozsáhlá marodka východočeského celku. Trenéru Draisaitlovi schází hned sedm hráčů základního kádru! Mezi kterými nalezneme i Jiřího Šimánka s Jaroslavem Kudrnou, dva ze tří nejproduktivnějších hráčů týmu. Chybí i listopadová posila Josef Marha, sedmatřicetiletý rodák stihl v barvách mateřského celku zatím pouze osm zápasů.

Hradečtí budou v zápase pod Ještědem jistě spoléhat na dva dosavadní vzájemné zápasy. Oba totiž ovládli, přičemž ani v jednom to s nimi nevypadalo vůbec růžově. V Liberci prohrávali 1:5 a 2:6, přičemž zvítězili v prodloužení. Doma pak vyhráli za tři body, přestože po čtyřiceti minutách prohrávali 0:2. Pět zásahů v posledním dějství však přihrálo body znovu na jejich stranu.

Základní informace o soupeři

Rok založení: 2013
Klubové barvy: černá, bílá a červená
Webové stránky: mountfieldhk.cz
Stadion: Zimní stadion Hradec Králové (7 700 diváků)

33. kolo: Pardubice – Mountfield 3:5

Bílí Tygři nezahájili druhý hrací víkend ledna vůbec dobře. Páteční zápas na ledě Vítkovic totiž řádně srazil sebevědomí získané vysokou výhrou nad Chomutovem. Liberec chtěl ve Vítkovicích, které patří na domácím ledě k nejhorším týmům v extralize, pro tři body, které by jim pomohly v boji o desítku. Avšak tvrdě narazili. Severomoravané zápas zcela ovládli a zvítězili poměrem 8:4

Budou se Tygři proti Hradci poprvé radovat?

Liberečtí tak podruhé v sezoně inkasovali v jednom zápase hned osm branek a jejich nepříznivá série na kluzištích soupeře byla zase o kus prohloubena. Nyní se jim venku nepodařilo bodovat už v sedmém z posledních osmi zápasů.

Kde jinde to ale mají Severočeši napravit než pod střechou Tipsport areny. V domovském stánku se jim totiž daří naopak parádně a patří mezi nejlepší celky české hokejové elity v tomto ohledu.

Pokud bychom chtěli na posledním představení Liberce hledat něco pozitivního, tak by to jistě byla třetí třetina. V té Bílí Tygři vstřelili dvě branky a žádnou neinkasovali, závěrečnou periodu tedy ovládli ve druhém zápase v řadě. To je jistě dobré znamení před domácím zápasem s Hradcem Králové, ten první je totiž symbolem ztracených konců, které v letošní sezoně Severočechy pořádně straší.