Bílé Tygry čeká severočeské derby, v pátek vyzvou Litvínov

Date of publication Author Radoslav Vavřina

L i b e r e c – Po dvou zápasech čeká Bílé Tygry první letošní výjezd do Litvínova, za týmem, který loni dokráčel až do čtvrtfinále. Chemici nevkročili do nového ročníku moc dobře, po jednom páru duelů mají na kontě pouhý bod. Doufejme, že to tak zůstane i po střetnutí s Libercem, které začíná v pátek v 17:30.

HC VERVA Litvínov

Po slabé sezoně 2011/12, kdy se musela Verva zachraňovat v play-out, přišel loni návrat mezi extraligovou elitu. Litvínov došel až do čtvrtfinále, kde jej vyřadili pozdější mistři z Plzně. Přes léto tým nijak neposílil a příprava nevypadala moc dobře. Verva vyhrála šest ze třinácti utkání a nestačila třeba na prvoligové Ústí a Boleslav nebo na slovenské celky ze Skalice a Košic.

Litvínovská defenziva to svým soupeřům často komplikuje.

To start základní části letošního ročníku Tipsport extraligy vypadal trochu nadějněji, jelikož se Chemikům povedlo doma uhrát vyrovnané utkání se silným Zlínem. Jenže byla z toho jen prohra po samostatných nájezdech a následující výjezd do Pardubic připomínal spíše zlý sen, jelikož na něm Litvínovští prohráli 0:5.

Pokud se podíváme do loňské sezony, zjistíme, že Tygři mají co svým severočeským sokům oplácet. Ze čtyř vzájemných utkání ukořistili pouhé čtyři body, navíc se Chemikům jednou povedlo vyloupit Tipsport arenu. Se dvěma góly a čtyřmi asistencemi byl nejlepším modrobílým hráčem série kapitán Liberce Petr Nedvěd, na druhé straně se nejvíce dařilo Juraji Majdanovi, jenž skóroval hned čtyřikrát.

Stejně jako loni, i letos bude branku Litvínova hájit, alespoň zpočátku sezony, Pavel Francouz. Před ním v obraně nejvíce vynikají Matěj Stříteský a zvučné jméno má samozřejmě i Jiří Šlégr, který však ještě letos nehrál. V útoku se pak bude tým moci spolehnout na své nejproduktivnější forvardy z minulého ročníku, mezi které kromě Majdana patří Viktor Hübl, František Lukeš a Robin Hanzl.

Základní informace o soupeři

Rok založení: 1945
Klubové barvy: žlutá a černá
Webové stránky: hokej-litvinov.cz
Stadion: Zimní stadion Ivana Hlinky (6 011 diváků)

Trenéři: Vladimír Jeřábek a Petr Rosol
Trenér brankářů: Jan Hrabák
Vedoucí mužstva: Miroslav Rykl

Změny v kádru před sezónou 2013/14

Odešli:

Karel Kubát        – Sparta Praha
Ján Brejčák        – Slovan Bratislava (KHL)
Marek Posmyk       – České Budějovice
Richard Jareš      – Iserlohn (Něm.)
Vojtěch Kubinčák   – Chomutov
Martin Frolík      – bez angažmá
Vladislav Baláž    - Zvolen (SVK)

Přišli:

Jiří Šlégr         – bez angažmá
Tomáš Pavelka      – P.E.I. (QMJHL)
Petr Chaloupka     – Mladá Boleslav
Filip Pavlík       – Ústí nad Labem

Úvodní dvojice utkání je v letošním ročníku Tipsport extraligy za námi a do třetího kola vstupují Bílí Tygři se třemi body na kontě. Po venkovní porážce Třince a domácí prohře s Plzní se tedy nachází na šestém místě v tabulce.

Tomáš Pospíšil měl proti Plzni několik šancí a jednu z nich proměnil.

První letošní utkání v Tipsport areně ovšem podle představ nevyšlo. Pod Ještěd zamířila silná Plzeň, kterou Martin Straka s Radkem Dudou i přes pěkný výkon Marka Schwarze v brance dovedli k vítězství 3:1. O jediný gól domácího celku se postaral Tomáš Pospíšil, jenž měl v celém utkání šancí daleko více.

"Myslím, že hrajeme dobře, akorát potřebujeme proměňovat ty šance," řekl po porážce právě Pospíšil. "Možná je to nervozita z prvního domácího zápasu," dodává útočník první formace.

Pozmění trenér Pavel Hynek sestavu? Šlo opravdu jen o nervozitu z prvního domácího zápasu? Úvodní buly zápasu v Litvínově padne už v pátek o půl šesté v podvečer.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu