Bílí Tygři jedou bojovat o lepší umístění pro předkolo do Hradce Králové

Date of publication Author Radoslav Vavřina

L i b e r e c – Nedělní výhrou nad Vítkovicemi si Bílí Tygři zajistili předkolo play-off Tipsport extraligy, navíc si připsali páté vítězství v řadě. Jako devátý celek tabulky v úterý cestují nepříliš daleko – do šestého Hradce Králové, jenž nyní bojuje o přímý postup do vyřazovacích bojů. Úvodní buly bude vhozeno v 18:20.

Mountfield Hradec Králové

Nováček letošní sezony Tipsport extraligy se prezentoval překvapivě dost úspěšně, alespoň po většinu ročníku. Jenže s únorem přišla také velká krize a Východočeši celý měsíc nedosáhli jediného vítězství a na konto jim přibyly pouhé dva body. Jenže nepříznivou sérii s příchodem března celek ukončil. S Chomutovem si Mountfield v neděli poradil, když jej porazil 2:0 a upevnil si svou pozici mezi šestkou nejlepších.

S Mountfieldem budeme bojovat o lepší umístění v tabulce.

Vzájemné zápasy Hradce Králové s Libercem zatím vypadají lépe pro Východočechy. Přivítání do nejvyšší soutěže začalo pro ně pod Ještědem sice katastrofálně, nakonec ale přišel comeback a vítězství po nájezdech. I ve druhém střetnutí byli Bílí Tygři zdoláni, v polovině ledna ale Severočeši poprvé Mountfield porazili, a to 5:2. Zatímco nejúspěšnějším z táboru modrobílých je Martin Bartek (5+1), mezi soupeři se proti nám nejvíce dařilo Rudolfu Červenému (2+3).

Skvělou sezonu statisticky prožívá jednička Východočechů, mladý Pavel Kantor. Pouští jen v průměru 1,82 gólu na zápas a zastavuje 92,47 procent střel. Útok Mountfieldu táhne trojice veteránů. Jiří Šimánek, Tomáš Mertl a Jaroslav Kudrna jsou jediní hráči mužstva, kteří již dosáhli třiceti kanadských bodů.

Těšit se v případě výjezdu na stadion soupeře můžete také těšit na stále libereckého forvarda Tomáše Pospíšila. Ten působí v Hradci Králové na hostování a zatím má na kontě 4 body ve 12 utkáních.

Základní informace o soupeři

Rok založení: 2013
Klubové barvy: černá, bílá, červená
Webové stránky: mountfieldhk.cz
Stadion: Zimní stadion v Hradci Králové (7 700 diváků)

Hlavní trenér: Peter Draisaitl
Asistent trenéra: Jiří Kučera
Trenér brankářů: Robert Horyna

Útočníci:

Jiří Šimánek     38 (24+14)
Tomáš Mertl      32 (12+20)
Jaroslav Kudrna  30 (15+15)

Obránci:

Peter Frühauf    21  (6+15)
René Vydarený    20  (5+15)

Brankáři:

Pavel Kantor    (2 540 minut) 1,82 branky na zápas/úspěšnost 92,47 %
Ondřej Kacetl     (510 minut) 2,59 branky na zápas/úspěšnost 90,56 %

Posledních pět zápasů

46. kolo: Hradec – Pardubice     0:1pp
47. kolo: Brno – Hradec          2:1
48. kolo: Hradec – Vítkovice     2:3sn
49. kolo: Zlín – Hradec          4:2
50. kolo: Hradec – Chomutov      2:0

Liberci se poslední dobou daří asi tolik, jako se Hradci nedaří. S příchodem slovenského brankáře Jána Lašáka se tým semknul a hraje perfektně. Skvěle využil i olympijskou přestávku, která sérii výher z počátku února tudíž nepřerušila.

Tomáš Filippi se po olympijské pauze už několikrát prosadil.

Už je to pět výher v řadě a nezbývá, než držet hráčům palce, ať to jde tak dobře i nadále. 14:4 je celkové skóre z poslední pětice duelů, paradoxně nejblíže se ke ztrátě bodů Bílí Tygři přiblížili na ledě posledního Chomutova, který jim dovolil skórovat jen jednou. To ale v hokeji stačí, pokud obrana šlape tak, jak má.

I díky této šňůře tříbodových vítězství se nyní liberecké šelmy v tabulce nachází na devátém místě, porážkou Vítkovic si navíc zajistily postup do předkola. V zápase s Mountfieldem tedy půjde jen o umístění, které mohou Severočeši stále výrazně zlepšit.

K zisku výhody domácího hřiště Tygrům stačí získat v nadcházející dvojici utkání o 4 body více, než si připíší Pardubičtí. Právě s nimi se nejpravděpodobněji Liberec střetne.

Utkání v Hradci Králové odstartuje v 18 hodin 20 minut a v přímém přenosu jej můžete sledovat jako obvykle na onlajny.com.

Útočníci:

Petr Nedvěd    47 (18+29)
Martin Bartek  46 (28+18)
Petr Vampola   28 (12+16)

Obránci:

Jiří Hunkes    17  (2+15)
Jan Výtisk     12  (5+7)

Brankáři:

Marcel Melicherčík (1 689 minut) 2,59 branky na zápas/úspěšnost 90,97 %
Ján Lašák            (358 minut) 1,01 branky na zápas/úspěšnost 96,51 %

Posledních pět zápasů

45. kolo: Kladno – Liberec        2:4