Bílí Tygři odjíždějí na Valašsko, aby opět změřili své síly se Vsetínem

Date of publication Author Stanislav Havel

Liberečtí Bílí Tygři se dnes znovu utkají s Valachy, kteří ukořistili ve vzájemných duelech Severočechům zatím všechny body. Vsetínští se po posledních venkovních prohrách s týmem Vítkovic, se Znojem a Vary určitě Liberci jen tak nevzdají a budou bojovat ze všech sil alespoň o osmou, “postupovou” příčku v tabulce, od které je dělí tři body. Dnešní úkoly jsou tedy Libereckým hráčům více než jasné. Eliminovat ofenzívní schopnosti excelujícího Jiřího Hudlera, překonat brankáře Biegla, hrát dobře dozadu a hlavně - vyhrát. Nedělní utkání, které zde máte možnost sledovat v on-line přenosu od 17 hodin, slibuje zajímavou podívanou.

Poslední zápasy

Po 29. kole je Vsetín zatím na devátém místě a střídá lepší momenty s horšími. V posledním kole Vsetínští zažili neštastnou prohru s Vítkovicemi 1:4. Předtím si ale vcelku lehce poradili s celkem Litvínova 4:1 a v 27. kole extraligy deklasovali Plzeň poměrem 6:1. Doma naposledy Valaši remizovali na Slavii a vyhráli s již zmíněnou Plzní, naopak velké zklamání znamenaly předchozí “venkovní” prohry se znojemskými Orly 2:3 a Energií s celkem zdrcujícím výsledkem 1:6.

Vsetín sice v posledním pátečním zápasu s Vítkovicemi prohál, jinak vše ale nasvědčuje tomu, že jeho motory jsou nažhaveny a nabírají kurz play-off. Vsetín má zatím na kontě 40 bodů, od osmých Karlových Varů ho však dělí pouhé tři body. Za připomínku také stojí to, že v posledních deseti kolech vyšel Vsetín bodově naprázdno pouze ve třech případech.

Kádr soupeře

Trenéři Jan Neliba a Zdislav Tabara spoléhají v brance na zkušeného Radovana Biegela, který je pro svůj tým velkou oporou. V obraně je nejvýraznější postavou ruský bek Alexej Jaškin, který se Vsetínem zažil postup do extraligy i všechny mistrovské tituly. Vedle něj se začínají prosazovat mladíci Petr Kuboš a Ondřej Němec, solidní výkony předvádí Patrik Luža či Jiří Polák. Vsetín zatím nastřílel v extralize 87 branek, což jej v produktivitě řadí na čtvrté místo, a největší podíl na tom má Jiří Hudler, drobný hráč se čtyřiadvacítkou na zádech, který se brankami a asistencemi podílel na plných pětačtyřiceti gólech svého týmu. Na prvního Krále aktuálně ztrácí tři body, na třetího Radoslava Kropáče má ale šestnáctibodový náskok. Tolik bodů, co brzy devatenáctiletý Hudler, nemají druhý Kucharczyk a třetí Tomáš Vak ani dohromady, oba zatím posbírali po devatenácti bodech. Střelecky se prosazují i Martin Ambruz a Tomáš Demel. Kapitánem je zkušený slovenský útočník Roman Stantien.

Vzájemné zápasy

Při prvním zápasu vstoupili Tygři do utkání celkem svižně gólem Kropáče už v první minutě utkání. Poté skóroval vsetínský centr Tomáš Vak, který v přesilovce srovnal stav utkání na 1:1. Ve druhé části hry inkasovali Valaši v 26. minutě gól z hole Jiřího Kudrny. Další tři branky Vsetína padly v přesilových hrách. Poté ale Vsetín začal lépe kombinovat a výsledkem jejich snažení byla Lužova branka v 31. minutě a Jaškinův zásah v 33. minutě. Ve třetí třetině se trefil dělovkou mezi Faltovy betony Němec a nakonec ještě dvakrát kombinačně Martin Ambruz, který pojistil vedení Vsetína na konečných 6:3.

Bílí Tygři ani napodruhé nedokázali vyzrát na mladý vsetínský tým a před vlastními diváky mu podlehli 2:3. Vsetín znovu potvrdil své dobré výkony na cizích hřištích. Tygři měli toto utkání dobře rozehrané, hosté ale ještě do sirény srovnali a o vítězství pak rozhodli dvěma góly ve třetí části. Liberecký Jan Kudrna pak při zoufalém náporu stačil jen korigovat.

V prvním vzájemném utkání Tygři prohráli ve Vsetíně 3:6

V druhém vzájemném utkání podlehli Tygři Valachům 2:3

Sestavy v posledním kole

Liberec: Falta - Jiří Hanzlík, Krstev, Čakajík, Gřegořek, R. Pospíšil (33. Kočí), J. Moravec - Kropáč, Michal Straka, Musil (21. Jankových) - V. Novák, Kašpařík, Kábrt - Rozsíval, Plodek, Hájek, navíc od 41. minuty Jiří Kudrna

Vsetín: Biegl - Luža, Frolo, Horáček, Kuboš, Jaškin, J. Polák - Kotásek, Ambruz, Streit - Stantien, Hudler, Kucharczyk - Demel, Vak, Vozdecký.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR