Bílí Tygři přivítají na domácím ledě mladíky ze Vsetína

Date of publication Author Stanislav Havel

Atraktivní duel se dnes večer odehraje ve Svijanské aréně. Do Liberce přijede soupeř slavného jména a slavné historie, jehož současný tým se ale naprosto liší od toho, který v druhé polovině devadesátých let českému hokeji dominoval. Utkání slibuje hodně branek - utkají se totiž dva týmy vyznávající otevřenou ofenzivní hru. Domácí hokejisté navíc budou chtít svým fanouškům dokázat, že poslední nepovedený domácí zápas se Slavíí byl opravdu jen výjimkou.

Bílí Tygři dnes znovu změří síly s šestinásobným šampionem ze Vsetína. Domácí touží navázat na výhru v Budějovicích 6:3, Vsetín si zase bude chtít spravit chuť po domácí prohře s Chemiky a následné remíze s Vítkovicemi. Tygři se už se Vsetínem jednou utkali, a to ve čtvrtém kole, kdy Liberec na Lapači prohrál poměrem 3:6, když po druhé třetině byl ještě stav 3:3. Liberci budou stále chybět dva dobří hokejisté, obránce Holub, který se zotavuje po operaci slepého střeva, a útočník Vítězslav Jankových, který byl v týdnu hospitalizován kvůli potížím v zažívacím traktu.

Historie

Po posledním mistrovském titulu v roce 2001 postihly Vsetín citelné ztráty v podobě odchodů řady opor, jejichž společným jmenovatelem byly finanční problémy, o kterých se mluvilo už delší dobu, a nakonec i problémy existenční. Kapitán Vsetína Jiří Dopita odešel do NHL, jiní hráči odešli zkusit štěstí do Ruska, další se roztrousili po ostatních extraligových klubech. Uvolněná místa v kabině převzali po reprezentantech mladíci především z vlastní líhně. Mladý tým se letos na jaře už do play-off neprobojoval a ani v této sezóně to na play-off nevypadá.

Poslední zápasy

Po 16. kole je Vsetín zatím na dvanáctém místě a střídá lepší momenty s horšími. Venku naposledy Valaši remizovali na Slavii a vyhráli v Plzni, naopak zklamání znamenaly následná domácí prohra s Litvínovem 2:6 a v posledním zápase usmolená remíza s Vítkovicemi.

Kádr soupeře

Trenéři Jan Neliba a Zdislav Tabara spoléhají v brance na zkušeného Radovana Biegela, který zatím odehrál všech 16 zápasů. V obraně je nejvýraznější postavou ruský bek Alexej Jaškin, který se Vsetínem zažil postup do extraligy i všechny mistrovské tituly. Loni však kvůli vážnému zranění neodehrál ani jeden zápas a ani letos není stoprocentně v pořádku. Vedle něj se začínají prosazovat mladíci Petr Kuboš a Ondřej Němec, solidní výkony předvádí Patrik Luža či Jiří Polák. Hvězdou v útoku je osmnáctiletý Jiří Hudler, asi největší talent českého hokeje posledních let, který je zatím za nedostižným Králem na druhém místě produktivity extraligy. V produktivitě vynikají i další mladíci Radim Kucharczyk, Tomáš Vak nebo Martin Ambruz.

Sestava Vsetína z posledního utkání: Biegl - Frolo, Luža, P. Bartek, Němec, Jaškin, B. Ptáček, J. Polák, Horáček - Vampola, Stantien, Demel - Kucharczyk, Hudler, Streit - Vozdecký, Vak, Ambruz - Sochor, Korotvička, Dubec

V prvním vzájemném utkání Tygři prohráli ve Vsetíně 6:3

Slavná trojice aneb selská jízda