Bílí Tygři ukončí základní část proti Zlínu. Který tým prodlouží svou vítěznou šnůru?

Date of publication Author Dominik Jakubec

L i b e r e c – Do Tipsport Areny dorazí v pátek soupeř ze Zlína. Libereckým již sice o nic nejde, neradi by však před předkolem play-off přišli o cennou sérii šesti vítězství v řadě. To Zlín ještě nemá svou pozici jistou, bude tedy chtít zvítězit, aby začínal play-off doma. Čeká nás tedy jistě atraktivní podívaná.

PSG Zlín

Zlínští hokejisté si v letošním ročníku Tipsport extraligy vedou velmi úspěšně. Donedávna sice podávali poněkud rozpačité výkony a balancovali na hraně nejlepší šestice, úspěšnou šňůrou sedmi vítězství v řadě se v závěru posunuli až na čtvrtou příčku. Tu sice ještě nemají jistou, přeskočit je mohou Hradec a Brno, s určitostí si však zahrají čtvrtfinále play-off. A jistě nebudou chtít, aby jejich série výher v posledním zápase základní části skončila.

Veterán Petr Čajánek patří mezi tahouny týmu

Ve venkovním prostředí patří „Ševci“ mezi nejúspěšnější celky v soutěži, patří jim v této statistice třetí pozice za Vítkovicemi a Spartou. S Libercem navíc dosud mají kladnou bilanci, v úvodních dvou vzájemných střetnutích zvítězili doma 3:0 a venku 4:0. Z dosud posledního střetu však vyšli úspěšnější Bílí Tygři, kteří si ze Zlína odvezli tři body po výhře 4:3, což pro ně navíc byl první venkovní tříbodový zisk po zhruba měsíci a půl.

Tým PSG v sezoně táhnou zejména zkušení matadoři, Petr Leška, uzavírající elitní desítku kanadského bodování, a dále Petr Čajánek, Jaroslav Balaštík a Ondřej Veselý. Čas v brance se pak téměř spravedlivě dělil mezi Libora Kašíka a Luboše Horčičku, první jmenovaný se dokonce zařadil na třetí místo tabulky nejlepších brankářů extraligy.

Pokud chce Zlín zahajovat play-off doma, musí odrazit útok již zmíněných celků Brna a Hradce. Ty na něj ztrácí dva body, což při vzájemných zápasech znamená, že aby měli čtvrté místo jisté a nemuseli se ohlížet za sebe, potřebují Zlínští jakkoliv zvítězit. O motivaci tak mají postaráno.

Základní informace o soupeři

Rok založení: 1928
Klubové barvy: modrá a žlutá
Webové stránky: hokej.zlin.cz
Stadion: Zimní stadion Luďka Čajky (7 000 diváků)

Hlavní trenér: Rostislav Vlach
Asistent trenéra: Juraj Jurík
Trenér brankářů: Richard Hrazdíra

Útočníci:

Petr Leška         43 (5+38)
Petr Čajánek       32 (8+24)
Jaroslav Balaštík  30 (19+11)

Obránci:

Jiří Marušák       20  (7+13)
Petr Zámorský      18 (7+11)

Brankáři:

Libor Kašík       (1 402 minut) 1,88 branky na zápas/úspěšnost 93,66 %
Luboš Horčička    (1 287 minut) 2,33 branky na zápas/úspěšnost 91,62 %

Posledních pět zápasů

47. kolo: Vítkovice – Zlín       2:5
48. kolo: Zlín – Chomutov        6:3
49. kolo: Zlín – Mountfield HK   4:2
50. kolo: Plzeň – Zlín           1:2
51. kolo: Zlín – Plzeň           2:1

Ján Lašák lapil v Hradci všech pět sérií nájezdů

Přestože většina sezony neprobíhala dle libereckých představ, v jejím samotném závěru se dokázali semknout a poskočit až na příčky zajišťující předkolo play-off. K tomu jim dopomohla momentálně již šestizápasová šňůra vítězství, která trvá od počátku února. Začalo se dařit obraně, podpořené impulsem v podobě gólmana Jána Lašáka, v těchto šesti zápasech tak tým inkasoval pouze sedmkrát a dostal se do ideální formy pro play-off.

V závěrečném utkání základní části již Liberečtí nijak neovlivní svou pozici pro předkolo play-off, deváté místo již vylepšit ani pohoršit nemohou a budou tedy začínat venkovním zápasem. O jejich soupeři se však stále ještě rozhoduje mezi Vítkovicemi a Pardubicemi.

Přestože již možná myšlenky některých hráčů směřují k vyřazovacím bodům, čeká je ještě jedna překážka v podobě hráčů Zlína. Těm však musí čelit v oslabené sestavě, marodku totiž čerstvě rozšířili Jan Víšek, Tomáš Bulík a Jan Výtisk, do zápasu pak pro nemoc pravděpodobně nezasáhne ani Martin Bartek. Šanci tak dostanou jiní.

Úvodní buly je v liberecké Tipsport Areně naplánováno na 18:20, přijďte tedy Tygry podpořit, aby se se základní částí sezony loučili vítězně.

Útočníci:

Petr Nedvěd    48 (19+29)
Martin Bartek  46 (28+18)
Petr Vampola   28 (12+16)

Obránci:

Jiří Hunkes    17  (2+15)
Jan Výtisk     12  (5+7)

Brankáři:

Marcel Melicherčík (1 689 minut) 2,59 branky na zápas/úspěšnost 90,97 %
Ján Lašák            (423 minut) 1,28 branky na zápas/úspěšnost 95,61 %

Posledních pět zápasů

46. kolo: Liberec – Karlovy Vary    2:0