Bílí Tygři v letošním žebříčku evropských klubů na 48. místě

Date of publication Author Dominik Jakubec

Liberec - Jako každý rok zveřejnil server passionhockey.com neoficiální žebříček nejúspěšnějších evropských klubů za sezonu 2017/18. Bílí Tygři se v letošním pořadí umístili na 48. příčce.

Tento každoroční žebříček je vytvářen na základě výsledků jednotlivých týmů v dané sezoně. Do výsledného bodového zisku se počítají výsledky v domácí soutěži a v hokejové Lize mistrů, v úvahu je brána také kvalita jednotlivých lig. Nejde sice o oficiální pořadí podle organizace IIHF, přesto je hokejovou veřejností velmi uznáváno.

Oproti předminulé sezoně, kdy Bílí Tygři ovládli základní část a následně dokráčeli do finále play-off, znamenala "pouze" čtvrtfinálová účast v minulém ročníku pokles. Ten kompenzovalo výtečné tažení Ligou mistrů, kde náš tým postoupil až do semifinále, celkově se tak Tygři v žebříčku umístili na 48. příčce.

radost Tygrů

Na prvním místě se stejně jako v minulých letech nachází ruský Petrohrad, který suverénně ovládl základní část Kontinentální hokejové ligy. V těsném závěsu následuje švédské Växjö, přemožitel Bílých Tygrů ze semifinále Ligy mistrů a suverénní mistr nejvyšší švédské soutěže. Stupně vítězů uzavírá CSKA Moskva.

V první desítce se umístily celky z šesti různých soutěží, hned tři zástupce zde má KHL. Z českých mužstev si nejlépe vedla Kometa Brno, která po druhém titulu v řadě poskočila na šestou příčku. Mezi elitní padesátku se vešlo celkem sedm celků z extraligy.

Pro připomenutí, nejlepším umístěním Bílých Tygrů v žebříčku byla 4. příčka, kterou si Tygři vysloužili mistrovskou sezonou 2015/16. Jednalo se tak o historicky nejlepší umístění celku z nejvyšší české soutěže. Vůbec nejlepším klubem z České republiky pak byl v sezoně 2012/13 Lev Praha, který před svým pozdějším krachem dokráčel až do finále KHL.

Tabulka nejlepších klubů Evropy podle passionhockey.com

Pořadí  Klub				Země	         Body   Oproti loňsku

1.	SKA Petrohrad		        Rusko	         62.99          =
2.	Växjö Lakers			Švédsko	         62.25          +11
3.	CSKA Moskva			Rusko	         58.52          =
4.	AK Bars Kazaň		        Rusko	         54.07          +8
5.	Kärpät Oulu			Finsko           50.26          +46
6.	Kometa Brno			Česká republika	 48.21          +13
12.	Škoda Plzeň			Česká republika  45.58          +43
13.     Oceláři Třinec			Česká republika  45.33          +17
17.	Mountfield HK		        Česká republika  43.97          +9
35.	Vítkovice	                Česká republika  37.58          +29
48.	Bílí Tygři Liberec		Česká republika	 34.49          -37
50.	Dynamo Pardubice                Česká republika  33.58          +51

Kompletní pořadí naleznete zde.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR