Bílí Tygři zakončí první čtvrtinu extraligy na ledě Zlína

Date of publication Author Tomáš Dolejš

L i b e r e c - Extraliga už je ve své čtvrtině. V pátek se odehraje třinácté kolo nejvyšší české soutěže a to pro Liberecké znamená výlet na druhý konec republiky, do Zlína. Zde se jim postaví tamní Ševci. Dokáží Tygři vybojovat tři body do tabulky? Utkání začíná v 17:30.

PSG Zlín

Zlínským hokejistům se první čtvrtina sezóny nedaří podle jejich představ. Momentálně jsou na desáté příčce tabulky s šestnácti body. Ta by v tuto chvíli sice zajistila postup do předkola, ale loňští finalisté by si určitě přáli lepší pozici. Nehledě na to, že zespoda se dotahují Vary a Liberec, a tak by v případě prohry Ševci klesli ještě níže.

Úvod letošního ročníku byl pro Jihomoravany těžký. Až ve čtvrtém kole dokázali bodovat naplno a od té doby podávají střídavé výkony. Výhry střídají prohry, Zlínští například nestačili na Slavii, která je deklasovala 6:0, ovšem skvěle si poradili s obhájcem titulu a rivalem z loňského vrcholu play-off, Plzní, kterou sestřelili poměrem 4:1.

Antonín Honejsek vede zlínské statistiky

Naposledy zkřížili hráči z Baťova města hole s pražskou Spartou. Ačkoliv se jim vstup do utkání povedl, Pražané zasáhli jako první a dobře chytající Pöpperle nedal domácím šanci. Především nevydařené začátky třetin Zlína rozhodly o tom, že si doma nenechal ani bod a zůstal poražen 2:4.

PSG v brance střídá dva gólmany, Štůralu a Horčičku, a tak je těžké říci, kdo bude jejich klec hájit. Pozor by si Tygři měli dát především na známé zlínské tváře Antonína Honejska a Jaroslava Balaštíka. Před tímto ročníkem Zlín moc neposílil, jediní hráči, kteří přišli, jsou Jiří Marušák, který nyní táhne obranu, dále se vrátili z hostování Libor Kašík a Tomáš Valenta.

Základní informace o soupeři

Rok založení: 1929
Klubové barvy: žlutá, modrá
Webové stránky: hokej.zlin.cz
Stadion: Stadion Luďka Čajky (7 000 diváků)

Martin Hamrlík  (obránce) – konec kariéry
Jakub Sedláček  (brankář) – Dinamo Riga (KHL)
Tomáš Linhart   (obránce) – Třinec
Jakub Šlahař    (útočník) – hostování v Havířově

Bílí Tygři si také nevedou zrovna nejlépe. Po dvanácti soutěžních duelech mají na kontě 14 bodů, což je posouvá až na dvanáctou pozici. Liberečtí už nutně potřebují bodovat za plný počet, aby unikli spárům dna tabulky a vyhoupli se do postupových pozic.

Musíme hrát o sto procent zodpovědněji, dí Voráček

Poslední duely však napovídají, že bude potřeba zodpovědně dohrávat až do konce. Například v zápase proti Mountfieldu díky první třetině měli Tygři dobrý náskok 6:2, ovšem Hradec dokázal vyrovnat a v prodloužení rozhodnout o většinovém podílu na tříbodové odměně. Obránce Tomáš Voráček to komentuje slovy: „Jsem si jistý, že nikdo z nás to nevypustil. Určitou roli hraje psychika, místo abychom hráli při dvoubrankovém náskoku v klidu a zezadu, tak nedodržíme svoje pozice a je v tom chaos. Z toho pak vznikají naše chyby a góly soupeře,“ říká tygří bek. Do utkání s Ševci jdou tak Severočeši jedině pro tři body. „Ve Zlíně musíme hrát o sto procent zodpovědněji než ty poslední zápasy,“ uvědomuje si liberecký hráč.

V ofenzívě se však svěřencům kouče Hynka daří dobře. Pokud se ze začátku zdály nové posily nevýrazné, tak nyní táhnou tým. Lídrem statistik je tradičně Petr Nedvěd s jedenácti body, v těsém závěsu je slovenský forvard Martin Bartek. Ten se jeví jako nejlepší střelec Tygrů, zaznamenal už osm přesných tref! Uvidíme tedy, zda se na závěr první čtvrtiny podaří libereckému týmu ukořistit tři body. Duel můžete sledovat na TV Tipsport a v textové podobě na serveru onlajny.com.