Bílí Tygři získali do útoku lotyšského reprezentanta Kobu Jasse

Date of publication Author Martin Kadlec

Útočné řady Bílých Tygrů nově posílí další zajímavé jméno. Do Liberce přichází lotyšský reprezentant Koba Jass. Vedení libereckého klubu podepsalo s třiadvacetiletým forvardem smlouvu na 2 roky.

Koba Jass bude historicky prvním Lotyšem, který se objeví v dresu Bílých Tygrů. Hráč, kterému díky účinkování na letošním MS skončila sezóna teprve minulý týden, se k týmu připojí v průběhu července.

Ctibor Jech
Vyjádření GM Ctibora Jecha:
„Příchod Koby Jasse jsme projednávali delší dobu. Jednání jsme museli v průběhu mistrovství světa přerušit a na finální podobě kontraktu jsme se tak domluvili až po skončení šampionátu. Jedná se o velmi perspektivního hráče. Byť Jassovi je teprve 23 let má už zkušenosti s velkým mezinárodním hokejem, dokázal se prosadit v reprezentaci Lotyšska. Své kvality ukazoval i v loňské sezóně, když působil u kladenských Rytířů. Koba Jass je velmi silným hráčem na brankovišti soupeře. Je rychlý a důrazný v obranném i útočném pásmu a dokáže se gólově prosadit.“

Profil Koby Jasse:
Třiadvacetiletý útočník je rodákem z lotyšské metropole Rigy, ovšem do seniorského hokeje vstoupil v roce 2007 v dresu jiného lotyšského týmu ASK Ogre. O dva roky později se vrací do Dynama Riga, kde ovšem hájí barvy záložního týmu. Poté následovalo angažmá v kazašském týmu Torpedo Usť Kamenogorsk. Před uplynulou sezónou se Koba Jass přesunul západním směrem, když zamířil do slovenské Žiliny. Odtud pak na začátku tohoto roku přestoupil ke kladenským Rytířům. Za reprezentaci Lotyšska odehrál Koba Jass 19 utkání, z toho polovinu na loňském světovém šampionátu. Další 4 starty přidal i na letošním mistrovství světa. V národním dresu zatím zaznamenal 3 kanadské body a není bez zajímavosti, že svůj premiérový reprezentační gól vstřelil letos v dubnu v zápase proti českému týmu.

Koba Jass v reprezenrtačním dresu Lotyšska

Slavná trojice aneb selská jízda