Bod visel ve vzduchu, bohužel jsme na něj nedosáhli, říkal po Spartě Lukáš Krejčík

Date of publication Author Martin Zíta

Mezi novináře přišel po nedělním zápase proti Spartě i Lukáš Krejčík, jenž se jednou zapsal do střelecké listiny. „Za gól jsem určitě rád, ale bohužel byl v podstatě k ničemu,“ komentoval svou první letošní trefu, která neodvrátila porážku 2:4.

Krejčíkův gól z poloviny první třetiny musel potvrdit až videorozhodčí. Kotouč se totiž do branky nedostal od jeho hole, ale odrazem od těla. Muži v pruhovaném tak kontrolovali, jestli hlavní roli v onom odrazu nehrála například ruka.

Branku nakonec uznali a Tygři srovnali skóre na 1:1. O pět minut později dokonali miniobrat, když se trefil Víšek a Liberec šel do vedení. To ale ve zbytku zápasu neudržel.

„Doma jsme určitě nechtěli prohrát a věřili jsme, že po dvou kolech budeme mít bodů více než dva. Dnes minimálně jeden za remízu určitě visel ve vzduchu, bohužel se nám nepodařilo potvrdit body z Kladna,“ pokračoval útočník, jenž má před sebou druhou sezonu v tygřím dresu.

V zápase proti Spartě se Bílí Tygři museli obejít bez nedávné posily Tomáše Netíka, který po dohodě mezi kluby proti svému mateřskému celku nenastoupil. A byl to právě Netík, kdo rozhodl zápas s Kladnem. „Neťas je kvalitní hráč, který by nám určitě dost pomohl, obzvláště v zápase proti Spartě. Je to tým, kde vyrůstal, takže by se chtěl určitě ukázat i z tohoto důvodu.“

Další zápas mají Severočeši na programu v pátek a cíl je jasný. „Do každého zápasu jdeme s cílem vyhrát. Teď hrajeme v Budějovicích, kde určitě nejméně dva body chceme.“

Jasno měl jednadvacetiletý rodák z Nymburka i v příčinách prohry se Spartou, z čehož vycházejí i věci, které se musí zlepšit. „Do příštího zápasu musíme hlavně zapracovat na hře v oslabení a přesilovkách. Dnes to bylo jednoznačně vidět. Tři ze čtyř branek jsme dostali v oslabení a jednu dokonce ve vlastní přesilové hře. V pěti jsme byli naopak lepším týmem, z toho je jasné, co je třeba zlepšit,“ zakončil.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR