Brankář Melicherčík po premiéře: Chyběla nám jiskra

Date of publication Author Michal Slavík

Karlovy Vary – V zápase s Energií si poprvé v extraligové sezoně zachytal Marcel Melicherčík, který v 10. minutě na pokyn trenérů vystřídal Marka Schwarze. Ani on však Tygrům k bodům nepomohl, domácím vycházely brejky, zatímco ofenziva Tygrů slavila jen jednou. „Musíme hrát od první do poslední minuty jako proti Spartě nebo Třinci,“ burcuje slovenský gólman v pozápasovém rozhovoru.

Marceli, jak hodnotíš zápas v Karlových Varech?
Myslím si, že to byl soupeř, kterého jsme mohli zdolat a získat nějaké body. Bohužel nám chyběla šťáva, určitá vnitřní jiskra. Tlak jsme měli, drželi jsme se u nich v pásmu, ale prostě tomu chybělo něco navíc, co by zápas zlomilo na naši stranu. Vary si z brejků vytvořily náskok a pak už se nikam nepotřebovaly tlačit, hrály ještě lépe dozadu. Tam se zápas zlomil na jejich stranu.

Rozhodly podle tebe dvě rychlé branky, které jste v první třetině inkasovali?
Myslím, že ne. Přece se hraje na šedesát minut a v hokeji padá hodně branek. V průběhu pár sekund se skóre každého zápasu může změnit. I kdybychom my vstřelili branku v první sekundě, nic by to neznamenalo. Z jednoho momentu se celý zápas vyhrát nedá. Jednoduše si myslím, že dlouhodobě po celý zápas naší hře něco chybělo.

Nenakopla vás ani branka na 3:1, kterou jste vstřelili domácím do šatny. Po přestávce jste se do šancí moc nedostávali. Bránili domácí tak dobře?
Můj subjektivní pocit byl takový, že Vary zas tak suverénní v obraně nebyly. Dostávali jsme se přes ně a těžko říci, čím přesně to bylo, že jsme nedokázali skórovat.

Energie je poslední, vyměnila už dokonce trenéra. Nemohlo dojít k podcenění soupeře?
Ani my nejsme nějací lídři, kteří by s přehledem vedli ligu. Nikdo si nemůže dovolit podcenit žádného soupeře. Viděl jsem to už minulý rok, jak byla liga hodně vyrovnaná. Pochybuji, že by si dnes někdo dovolil někoho podcenit.

Ty jsi přišel na led v 10. minutě, když domácí podruhé skórovali…
Trenér mi dal pokyn, že se mám rozcvičit a že mám jít na led. Každý brankář sice chce chytat, ale hokej je týmová hra a za dané situace to nebylo příjemné. Mnohem lepší by samozřejmě bylo, pokud bychom vyhrávali velkým rozdílem a já si mohl zachytat třeba ve třetí třetině za rozhodnutého stavu.

Inkasoval jsi převážně z brejků, v těch situacích se toho asi příliš dělat nedalo, že?
S trochou nadsázky musím říct, že chytit se dá všechno. Ale Vary dnes hrály velmi účelně. Držely obranné pásmo a spoléhaly se na brejky. Neměly ani nějaký tlak, ale těch brejků tam podle mě bylo poměrně dost. Je to vždycky vabank. Kdyby domácí brejky neproměnili, mohl zápas skončit úplně jinak.

Zatím to vypadá, že se vám lépe hraje proti silnějším soupeřům. Zdolali jste Spartu, Třinec…
Možná je to prestiží těch soupeřů, kteří jsou favoriti ligy. Na ně se každý víc vyhecuje k lepšímu výkonu, abychom jim stačili. Jak jsme hráli se Spartou a Třincem, tak by to podle mě mělo vypadat v každém utkání. Hrát naplno od první do poslední minuty, jedině to nám může přinést úspěch. Musíme tak hrát v každém zápase.

Další úspěch proti favoritovi by se vám hodil hned v úterý, že?
Myslím si, že to bude hodně těžký zápas. Slavia letos hraje opravdu suverénně. Vědí, co mají hrát a vychází jím to. Doufám, že se tedy ta naše série proti silným soupeřům potvrdí. Potřebujeme získat body, abychom hráli ve větší pohodě. Určitě nechceme hned ze začátku sezony hrát pod tlakem, že nám chybí nějaké body.