Brankář Vošvrda novou posilou Bílých Tygrů

Date of publication Author Tisková zpráva, foto - hcslavia.cz

Brankářské trio Bílých Tygrů ve složení Marek Pinc, Jiří Stejskal a Michal Nedvídek doplní talentovaný dvacetiletý brankář Tomáš Vošvrda, který přichází do Liberce z Vítkovic. Gólman, který má za sebou pravidelnou účast v mládežnických reprezentacích, podepsal pod Ještědem tříletou smlouvu.

Ctibor Jech
Vyjádření generálního manažera Ctibora Jecha:

„Poté, co naši nabídku na post dvojky nepřijal Tero Leinonen, jsme se rozhodli jít cestou mládí. Na dvojku za Markem Pincem nyní máme tři kandidáty v podobě třech mladých brankářů, přičemž o jejich nasazení bude rozhodovat aktuální výkonnost. Věříme, že z této trojice nám v budoucnu „doroste“ rovnocenný partner Marka Pince, který později dokáže po něm převzít post jedničky.“

Profil Tomáše Vošvrdy:

Brankář Tomáš Vošvrda začínal s hokejem v pěti letech v rodné Ostravě a od mala ho to táhlo mezi tři tyče. Urostlý brankář (193 cm, 98 kg) získal v mládežnických týmech Vítkovic dva tituly – nejprve se mu to povedlo s dorostem a později i s juniorkou.

Profil Tomáše Vošvrdy
Narozen: 12. září 1989
Výška: 193 cm
Váha: 98 kg
Hůl: L
Post: brankář

Kromě Vítkovic působil v roce 2007/2008 v zámoří, kde střežil branku Medicine Hat Tigers ve WHL. Po roce se však vrátil do Čech, ale do extraligové branky Vítkovic se neprosadil a většinu sezóny tak strávil v první lize v dresu Poruby. V loňském ročníku se konečně dočkal extraligové premiéry, když třikrát v dresu Vítkovic naskočil do samostatných nájezdů. Kromě toho pravidelně chytal za Havířov, v prvoligovém play-off pak pomáhal Hradci Králové. V pěti utkáních naskočil i do branky juniorky Vítkovic.

Pravidelný člen mládežnických reprezentací (16, 17, i 18-letých) se v roce 2009 zúčastnil MS dvacetiletých, kde odchytal dva zápasy.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu