Brankář Vošvrda tentokrát Slavii porazil

Date of publication Author Radoslav Vavřina

L i b e r e c - Mladý urostlý gólman Tomáš Vošvrda, který se dělí o post jedničky v Tygří kleci s Markem Pincem, má na zápasy se Slavií nejspíš rozporuplné vzpomínky. Proti pražskému týmu si poprvé zahrál v play-off české nejvyšší ligové soutěže, ale také poprvé zažil enormní zklamání, které přichází pokaždé, když tým ve vyřazovacích bojích skončí.

Přitom se mu ve čtvrtfinále play-off nedařilo vůbec špatně, zklamání bylo ale o to větší, že náhlá smrt přišla v tom nejhorším okamžiku. Sedmý zápas, prodloužení, vyprodaná domácí hala - každý chce být hrdinou v tomto okamžiku. Tomáš Vošvrda ale proti Slavii na nic z toho nemyslel, jelikož Slavie je silným soupeřem v každém zápase a negativní myšlenky působí na hru brankáře jak jinak než negativně.

Nakonec se mohl liberecký brankář radovat ze šťastného konce po nájezdech.
Jestli to byla náhoda, nebo ne, že proti Slavii chytal opět ostravský brankář, to vědí asi pouze kouči libereckého týmu, sám Vošvrda ale situaci svaluje na náhodu. „S Markem se teď v kleci často střídáme, vždy jeden z nás odchytá dva, tři zápasy, pak ten druhý. Nyní to vyšlo na mě,“ poodhaluje libereckou taktiku v brance dvaadvacetiletý talent.

Svůj tým musel tentokrát zachraňovat až v samostatných nájezdech, které odchytal, i přesto, že jeho nedělní náhradník Marek Pinc je známý jako specialista na tyto vyhrocené situace. Bývalý juniorský reprezentant udržel chladnou hlavu a nepropustil do vlastní branky žádnou z tří střel, které na něj soupeři vyslali „Štěstí se přiklonilo k nám,“ ohodnotil skromně rozhodující momenty zápasu „Vošvec“.

Rozhodnuto ale mohlo být už v základní hrací době, jelikož Tygři se díky dvěma gólům Bárty a jeho skoro jmenovce Bartoviče dostali do vedení 3:1. „Měli jsme přesilovku pět na tři a krátce na to jsme měli další početní výhodu, což jsou velice důležité fáze zápasu a my je zvládli“.

Pak se ale Slavie probudila a ještě ve druhé třetině snížila manko na jednogólové. „Dostali jsme se pod tlak a soupeřům se podařilo skórovat při našem oslabení,“ komentuje další důležitý moment mistr extraligy jak v dorostenecké, tak v juniorské kategorii.

Třetí třetina pak hostům přinesla zlaté z nebe v podobě vyrovnávajícího gólu, který navíc způsobil, že zápas začínal vypadat právě jako ten osudový z minulého play-off, kdy Slavie ve třetí periodě také srovnala ze 3:1 na 3:3. „Vyrovnat se jim podařilo se štěstím, jelikož to tam jeden bek (V. Roth) střílel od modré a někdo (T. Hertl) to tam přede mnou tečoval,“ vysvětluje situaci odchovanec vítkovického hokeje, který se velkou měrou podílel na zisku dvou bodů z nedělního utkání.