Budou za Bílé Tygry v nové sezóně znovu hrát borci z NHL? Je to možné!

Date of publication Author Martin Kadlec

Vzpomínáte na sezónu 2004/2005? Tehdy Bílí Tygři vybojovali historicky první extraligovou medaili. Třetí místo bylo, a je doposud, historicky nejlepším umístěním našeho týmu. Díky výluce v kanadsko-americké NHL „tygří dres“ oblékali takoví hráči jako Aleš Kotalík, Jiří Fišer, Radim Vrbata, Václav Nedorost nebo Jaroslav Modrý. Podobná situace se může opakovat i v nastávajícím extraligovém ročníku 2012/2013.

Ladislav Šmíd v letních měsících pravidelně trénuje s Bílými Tygry
Vedení zámořské soutěže se zatím nedohodlo s jednotlivými kluby a hráčskou asociací na nové podobě kolektivní smlouvy. I když probíhají intenzivní trojstranná jednání, zástupci zatím nenašli společnou řeč. Historie se tedy může opakovat a za Bílé Tygry mohou nastoupit borci z NHL. Liberec může uvažovat například o využití služeb svého odchovance, obránce Edmontonu Oilers, Ladislava Šmída. Z Mladé Boleslavi by to k extraligovým Bílým Tygrům měl blízko také Radim Vrbata. Útočník Phoenixu Coyoties už barvy Liberce hájil v sezóně 2004/2005 a také v zápasech předkola play-off v roce 2009. Není proto vyloučeno, že by nabídku Bílých Tygrů znovu přijal. Zajímavá může být také představa angažmá Jiřího Hudlera. Centr Calgary Flames, kam letos Hudler přestoupil z Detroitu, pomáhal Liberci k postupu do extraligy a Bílí Tygři by na tuto spolupráci mohli znovu navázat.

Radim Vrbata v historickém dresu Liberce

Byť jsou zatím tyto úvahy především teoretické, Bílí Tygři jsou na variantu odstávky kanadsko-americké NHL připraveni, a pokud za mořem nebude podepsána kolektivní smlouva včas, bude liberecký klub usilovat o angažování hráčů z NHL.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR