Byla to opravdu pěkná střela, popisuje svou branku obránce Martin Rýgl

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e r e c - Čtyři zápasy, dvě branky. Přesně taková je nyní bilance obránce Martina Rýgla, který se prosadil proti Ústeckým Lvům v přesilové hře, když propálil bombou od modré vše, co mu stálo v cestě. Liberecká posila Bílých Tygrů se dokonale adaptovala v kabině šelem a je se dvěma body nejproduktivnějším bekem týmu. „Góly v sezóně budou důležitější,“ říká skromně třiadvacetiletý navrátilec ze Znojma.

Dnes konečně první výhra! Ulevilo se vám všem?
Určitě. Začali jsme sezónu dvěma vyrovnanými zápasy, když jsme s Litvínovem hráli dvě kvalitní utkání. V druhém zápase jsme byli určitě lepší, ale bohužel jsme se nedokázali prosadit v koncovce. Dneska jsme doma už museli, takže jsme rádi, že se to takhle povedlo, ale i tak to byl dnes hodně těžký zápas. Dali jsme dva góly v oslabení, jeden v přesilovce, ale hlavní je, že jsme vyhráli. Snad nám to pomůže.

Moc často se to nestává, že se tým dvakrát prosadí v oslabení.
Já jsem ty akce úplně přesně neviděl, jestli Ústí příliš zariskovalo při vlastní přesilovce nebo to otevřelo. Naši útočníci jsou ale dost rychlí, jak Bartovič, tak Podkonický nebo i jiní, takže jim ujeli a proměnili to. Je jenom dobře, že nám to takhle klape v početních výhodách a nevýhodách.

Obě branky si byly dost podobné, kdy vlastně přišel dlouhý pas z obranného pásma až na útočnou modrou, kde právě číhal jeden z dvojice libereckých útočníků.
Kluci to zřejmě zkoušeli na brejk a vycházelo to, takže pro nás jen dobře.

Jak bys popsal svou bombu, po které padl gól.
(Smích). Naší lajně dnes přesilové hry docela vycházely, ale ještě jsme je necvičili pořádně. Pavel Kašpařík mi poslal přesný pas a zrovna pěkně sedla, poté jsem tam měl ještě dvě totožný a nebyl jsem schopný to pořádně trefit. Jsem samozřejmě hodně rád, protože to byla opravdu pěkná střela.

Předešlé zápasy nebyly zase až tak špatné, ale tým nevyhrával. Vždy zápas skončil prakticky o branku.
V Karlových Varech nás domácí v úvodu dost přehrávali, pak jsme hru vyrovnali a bylo to bohužel o gól. Další branka padla už do prázdné klece. S Litvínovem si myslím, že jsme byli oba zápasy o trochu lepší, ale bohužel jsme nedávali góly. Doufám, že jsme to dnes zlomili a koncovka se bude jen lepšit. Teď nás v pátek čeká doma Boleslav, kterou musíme porazit, abychom se dostali na vítěznou vlnu.

Před Švýcarskem?
Určitě před Švýcarskem, tam nás čekají trochu úplně jiné zápasy.

Jak jste pociťovali rozdíl, když jste dnes hráli s prvoligovým mužstvem? Určitě ale souhlasíš, že by se Ústí dalo brát za takové „patnácté mužstvo extraligy“.
Máš pravdu. Letos porazilo doma Karlovy Vary, vyhrálo v Boleslavi, takže je vidět, že jsou výborní. Dnes hráli taky výborně, parádně bruslili a napadali, takže zápas měl vysokou úroveň.

Jak se vám hrálo v novém karlovarském stánku, který je dost podobný liberecké Tipsport areně?
Je to tam opravdu dost podobné. Zápas navštívilo kolem čtyř tisíc diváků, kdy Karlovy Vary hrály v plné sestavě. Nám tam chyběly dva kompletní útoky.

Nyní jsi nejproduktivnější liberecký bek, když jsi zaznamenal už dvě branky ve čtyřech zápasech. Jsi rád, že si se hned od začátku takhle chytl?
Jsem rád. Každý je rád, když dává góly, ale samozřejmě bych byl radši, kdyby to padalo takhle pěkně v sezóně. Sice to je v přípravě hezké, ale góly v sezóně budou důležitější, takže to musím nějak převést do základní části.

Martine díky za rozhovor a hodně štěstí v dalších přípravných zápasech.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR