Byla to týmová nula, říká o svém prvním čistém kontě v dresu Liberce Ján Lašák

Date of publication Author Radoslav Vavřina

L i b e r e c – V posledním zápase před olympijskou přestávkou se Bílým Tygrům povedlo zdolat karlovarskou Energii a díky prohře Slavie ve Zlíně také poskočit na postupovou desátou příčku. Svůj třetí start od příchodu pod Ještěd zaznamenal v dresu šelem slovenský gólman Ján Lašák, jenž zachytal opět skvěle a připsal si svou první extraligovou nulu po zhruba pěti letech.

Janko, jak bys zhodnotil utkání s Energií?
Bylo to super, hráli jsme výborně, kluci mi hodně pomáhali a za to jim děkuji. Mám z té výhry radost, i když dám za tu nulu něco do kasy. Dokonce jsem před zápasem něco vypsal, protože tyto body pro nás byly důležité. Jsem velmi rád a to vítězství si vychutnávám.

Ján Lašák si připsal proti Energii své první čisté konto za Liberec
Moc střel na tebe Karlovarští nevyslali. Zapotil ses vůbec?
Ke konci ano, ale bylo to celkem nepříjemné, hlavně ve druhé třetině, kdy jsme je nějakých deset, dvanáct minut k ničemu nepustili. Trefili párkrát tyčku, takže jsem měl i trochu štěstí, ale to k tomu patří. Měli jsme hodně šancí, které jsme neproměnili. Když už byl gólman překonán, tak jsme třeba trefili posledního obránce. Čím méně střel, tím těžší to ale pro brankáře je. Musí být stále připraven a nesmí nic podcenit, ale může se stát, že vypadne z tempa.

Je to pro tebe první nula v libereckém dresu. Znamená to pro tebe něco víc?
Ta nula nebyla ani tolik vychytaná, jako vyhraná. Hráli jsme poctivý hokej, blokovali jsme střely, hlídali jsme si prostor před brankou. Je to tedy týmové čisté konto, ale i tak mám velkou radost.

Třeba Honza Výtisk hodně v tomto směru pomáhá...
On chytá ty puky přede mnou, takže to je někdy těžké, protože jsme v jednom týmu na ledě dva gólmani. Vážím si toho ale.

Cílem před olympijskou pauzou bylo dostat se do desítky, což se povedlo. Jak moc je to příjemné?
Je to skvělé, ale čeká nás ještě hodně práce. Máme o zápas více za sebou než ostatní týmy, takže ty dvě poslední výhry tolik neřešíme, musíme makat dál. Cíl je jasně daný a po pauze na něm musíme dál pracovat.

Jak ty osobně tu přestávku vítáš?
Nevyhovuje mi to, nemám dlouhé pauzy rád. Lepší by bylo, kdybychom hráli dál, ale na druhou stranu jsme o tom věděli několik let dopředu. Oddechneme si, máme nějaké volno, pak jdeme na výlet. Týden si dáme pauzu, ale pak musíme zase makat jako koně, abychom byli připravení na tu nejtěžší část sezony.

Jak se těšíš na zápas s Pardubicemi, kde jsi dříve dlouho působil?
Je to pro nás další velké utkání. Letos jsem už něco podobného zažil, když jsem se vracel s Duklou Trenčín do Zvolena po čtrnácti letech. To bylo pro mě daleko impulzivnější, nyní ale vím, jak se na to připravit a že nesmím být přemotivovaný. Je ale jedno, proti komu hrajeme. Hlavně potřebujeme body.

Co si v týmu myslíte o disciplinárním trestu pro Martina Barteka?
Vyjádřil se za nás, stojíme za ním, co se týče všeho. Má pravdu, věříme, že si teď trochu oddechne a potom, co se vrátí, mu to zase půjde skvěle.

Janko, díky za rozhovor a ať se daří!

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR