Bylo fajn se zase sejít společně na ledě, říká Augusta po prvním tréninku

Date of publication Author Martin Pacák

Liberec - V pondělí v dopoledních hodinách kádr Bílých Tygrů poprvé v letošní sezóně vybruslil na led Home Credit Areny. Hráči tak pod taktovkou hlavního trenéra Patrika Augusty zahajují společnou přípravu na Generali Česká Cup, který se bude konat v srpnu. Jak on sám hodnotí přípravu a plánuje tým doplnit ještě o případné posily?

Zahájili jste přípravu na ledě doma v Liberci. Jak jste byl spokojený s průběhem prvního tréninku?
Všichni jsme se na to těšili a trénink proběhl tak, jak jsme ho naplánovali. Hráči měli chuť, to bylo vidět.

Jaký máte program do následujících dní? Budete trénovat pravidelně?
Budeme trénovat pravidelně podobným typem tréninku, jako jsme měli teď. Hráči potřebují nějaký čas, než se rozehrají a navyknou na nové výstroje. V nejbližších dnech budeme pokračovat ve stejném režimu.

Přece jen se jednalo o první trénink, na co jste se hlavně zaměřili?
Aby to mělo tempo a jezdili jsme nahoru dolů. Hráči se musí rozjezdit, zvyknout si na nové brusle a seznámit se s kotoučem.

Můžete nějak okomentovat dosavadní přípravu, včetně té individuální?
Myslím si, že hráči, kteří byli tady, plnili náš plán. Ten dodržujeme již několik sezón, alespoň co jsem zde já. Těm s individuální přípravou jsme dělali testy, takže jsme viděli jejich posun. Všichni přišli připravení jako správní profesionálové, v což jsem také dopředu věřil. Nyní se už budeme připravovat všichni společně.

Během léta jste jednou týdně jezdili na led do Říčan, jaké měly tyto tréninky zaměření?
Mám tyto tréninky rád. Je fajn si to připomenout a sejít se jako kompletní tým a věřím, že i kluci si to užili. Bylo to o tom, zůstat v kontaktu s ledem a pukem. Myslím, že hráči to brali jako takové zpestření celé přípravy.

Za dva týdny začne zápasová příprava v rámci Generali Česká Cupu. Jak se těšíte po hokejové pauze?
My se těšíme všichni. Hokej a zápasy jsou to, proč tohle vše děláme. Určitě bude fajn opět začít se zápasovým rytmem.

Loni jste měli přípravu pouze se zahraničními soupeři, nebude vám tato konfrontace letos chybět?
Loni jsem přípravu koncipoval tak, abychom hráli co nejvíce doma. Letos samozřejmě budeme muset jezdit a připravovat se. Oproti loňské sezóně hrajeme také dvě utkání týdně namísto jednoho. Tak to ale v hokeji je a musíte se přizpůsobit podmínkám. Na úterý a čtvrtek je vylosovaný turnaj a podle toho uděláme režim.

Před několika měsíci jste avizoval, že je ve hře příchod ještě jednoho obránce. Zatím nikdo ohlášen nebyl, je tým pro tento moment kompletní?
Pro tento moment ano, ale jak říkám v každém rozhovoru už několik let, v hokeji se situace mění ze dne na den. Dokud není uzavřené přestupové období, nikdo nemůže s jistotou říct, že je něco kompletního.

Běžně bylo zvykem, že první přípravné zápasy odehráli převážně hráči z Benátek. Letos však mají první utkání značnou důležitost. S jakou sestavou plánujete hrát?
Bude to dané zdravotním stavem hráčů a aktuální formou. Určitě nic nebereme na lehkou váhu. Máme to v liberecké DNA, které tu je už spoustu let, chceme vyhrát každý zápas. Podle toho bude vypadat i sestava.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu