Bylo potřeba nějaký zápas otočit, říká po vítězství nad Kladnem kapitán Nedvěd

Date of publication Author Radoslav Vavřina

L i b e r e c - Hned po Vánocích přichystali Bílí Tygři svým fanouškům dárek v podobě dvoubodového vítězství nad Kladnem, které po reprezentační přestávce hrálo velmi dobře. O to větší cenu má výhra pro domácí, jelikož přišla po senzačním obratu skóre z 0:2 na 3:2. Ten dokonal v prodloužení kapitán Severočechů, Petr Nedvěd.

Petře, jak bys zhodnotil porážku Rytířů?
Samozřejmě jsme zaprvé rádi, že se nám to povedlo zvrátit, protože už se nám letos několikrát stalo, že jsme to takovýmto způsobem pustili. Po druhé třetině jsme mluvili o tom, že je na čase nějaký zápas takhle otočit. Jsme rádi, že se nám to podařilo.

Kapitán Petr Nedvěd rozhodl o konečném výsledku prvního utkání po Vánocích
Postavilo se proti vám Kladno s novým koučem a s lepším herním projevem...
Nás to nepřekvapilo, hráli dobře do obrany. Samozřejmě jim chybělo několik důležitých hráčů, ale myslím, že minimálně polovinu utkání měli lepší pohyb a i díky tomu drželi dlouho vedení.

Co se pak stalo ve třetím dějství na ledě, že jste náhle vyrovnali?
Začali jsme hrát trochu vabank, jelikož jsme věděli, že body nezískáme, pokud budeme hrát dále tak jako v prvních čtyřiceti minutách. Šli jsme tedy více do rizika a snažili jsme se zlepšit pohyb, v němž měl první dvě třetiny bohužel navrch soupeř. Zvýšili jsme tedy ty obrátky a to byl ten důvod, proč jsme nakonec vyhráli.

Co přesně jste si v kabině řekli o druhé přestávce?
Bylo potřeba si po těch dvou třetinách něco říci, protože ten výkon nebyl dobrý. Realita je taková, že bychom měli bodovat za tři. Je to takový obrázek letošní sezony, kdy jsme schopni třikrát porazit Třinec, dvakrát Spartu, ale se soupeři ze spodku tabulky máme problémy. Jsme ale rádi za ty dva body a že jsme to dnes obrátili. Do konce kalendářního roku nás čekají ještě dva duely, doufejme, že je zvládneme a posuneme se trošku výše, protože bohužel pořád nejsme tam, kde bychom si přáli být.

Jak se ti osobně hraje po reprezentační přestávce, kterou jsi strávil s národním týmem v Soči?
Samozřejmě tam byla nějaká únava, ale už je to čtyři dny a teď byly Vánoce, takže myslím, že na tom jsme všichni stejně. Trošku jsem tu únavu ale cítil a doufám, že se z toho nyní oklepu.